Zamknij

Jak przedłużyć świeżość sezonowych owoców? Ten trik z z TikToka przyda się latem w twojej kuchni

25.07.2022 14:43

W twojej kuchni królują sezonowe owoce? Sprawdź, jak przedłużyć ich świeżość, wykorzystując ten prosty trik z TikToka.

Owoce
fot. Shutterstock

W wakacje warto wprowadzić do swojego jadłospisu sezonowe owoce, które pomagają zachować dobre samopoczucie i piękny wygląd. Ich walory smakowe i odżywcze w dużej mierze zależne są od tego, w jaki sposób je przechowujesz. Aby przedłużyć świeżość tych owoców, możesz skorzystać z porad jednej z tiktokerek. Dzięki temu przez wiele dni nadal zachowają swój smak oraz jędrność i wciąż będą idealnym dodatkiem do różnych ciast, deserów czy koktajli.

Triki z TikToka: sposób na świeże owoce

Jeżeli w twojej kuchni jest pełno świeżych owoców i chcesz je wykorzystać w późniejszym czasie, koniecznie obejrzyj ten film z TikToka. Użytkowniczka tej platformy zdradziła kulinarny trik, dzięki któremu będziesz mógł cieszyć się smakiem ulubionych truskawek czy malin znacznie dłużej.

Na początek wlewa ona do miski dwie szklanki wody i dwie łyżki białego octu. Następnie moczy owoce w takim płynie przez ok. 10 minut. Po upływie tego czasu przekłada je do durszlaka i dokładnie płucze w wodzie. Potem umieszcza wszystko na ręczniku papierowym i pozostawia do wyschnięcia. Na koniec osuszone owoce przekłada do pojemnika na żywność wyłożonego ręcznikiem z papieru.

Zobacz także: Oto szybki sposób z TikToka na drylowanie wiśni i czereśni. Wypróbuj go w swojej kuchni

Domowe porady: jak przechowywać owoce?

Sposób przechowywania owoców w dużej mierze zależy od ich rodzaju. Przykładowo śliwki, truskawki czy czereśnie możemy trzymać w lodówce, ale należy wcześniej dokładnie je osuszyć. Najlepiej ułożyć je na oddzielnej półce lub w szufladzie z dala od innych produktów. Warto dodatkowo umieścić obok nich suchą, czystą gąbkę do naczyń. To sprytny trik, który pomaga pochłonąć nadmiar wilgoci. Z kolei takie owoce jak pomarańcze, cytryny czy banany lepiej przechowywać w warunkach pokojowych, ale w suchym i ciemnym miejscu, gdzie nie będą wystawione bezpośrednio na słońce. 

Zobacz także: Jak pozbyć się szypułek z truskawek? Wypróbuj ten trik z TikToka

loader