Zamknij

Jak przechowywać truskawki? Ten trik sprawi, że będą świeże przez dłuższy czas

31.05.2022 14:57

Sezon na truskawki trwa w najlepsze. Chcesz się cieszyć ich wyjątkowym smakiem przez dłuższy czas? Wypróbuj ten trik z TikToka.

Truskawki
fot. Shutterstock

W sklepach i w przydomowych ogródkach można zobaczyć już pierwsze truskawki. Miłośnicy tych owoców z pewnością mają już wiele pomysłów na ich kulinarne wykorzystanie. Truskawki to bowiem nie tylko znakomity składnik ciast i deserów. Doskonale sprawdzają się także jako dodatek do makaronu, pierogów czy zdrowej sałatki. Aby zachować wyjątkowe właściwości tych owoców, należy przechowywać je w odpowiedni sposób. Jak to zrobić? Można wypróbować ten trik z TikToka.

Triki z TikToka: jak przechowywać truskawki?

Truskawki są cenione ze względu na swój wyjątkowy smak i soczysty miąższ. Niestety przechowywane w nieodpowiednich warunkach bardzo szybko tracą swoją świeżość i wyglądają mało apetycznie. Co możemy zrobić w takim przypadku? Przydatny może okazać się ten sposób z TikToka.

Owoce należy najpierw dokładnie opłukać. Następnie trzeba je umieścić w misce wyłożonej ręcznikiem papierowym, co pomoże pozbyć się z nich nadmiaru wilgoci. W takiej formie truskawki możemy przechowywać w lodówce nawet przez kilka dni, mając pewność, że nadal będą świeże i smaczne.

Zobacz także: O tym nie mieliście pojęcia! Pozytywne właściwości truskawek 

Kulinarne porady: co warto przyrządzić z truskawek?

Z truskawek można wyczarować wiele smacznych dań i deserów na różne okazje. Doskonale smakują w połączeniu z bitą śmietaną lub oblane gorzką czekoladą. Sprawdzą się też jako dodatek do naleśników lub tarty. O poranku warto przyrządzić z nich odżywczy koktajl, który zapewni ci odpowiednią dawkę witamin i minerałów niezbędnych do zachowania dobrej kondycji psychicznej i fizycznej.

Zobacz także: Ten deser z truskawkami zrobisz błyskawicznie. Jego smak skradnie twoje serce

loader