Zamknij

Jak pozbyć się zapachu cebuli? Poznaj sprawdzone triki

30.11.2020 15:26

Zapach cebuli jest intensywny, a czasami może być bardzo drażniący. Sprawdźcie, jak pozbyć się zapachu cebuli z rąk, naczyń, noży oraz ust.

zapach cebuli
fot. Shutterstock

Cebula ma bardzo intensywny zapach, jednak używa się jej jako składnik wielu potraw, ponieważ ma także dużo witamin i minerałów. Jak jednak po wykorzystaniu cebuli do gotowania pobyć się jej zapachu z rąk i akcesoriów kuchennych?

Mamy na to kilka sprawdzonych trików.

Jak pozbyć się zapachu cebuli?

Jeśli niedawno jedliśmy cebulę z pewnością będzie ją czuć z ust. Jeśli pod ręką nie mamy pasty ani szczoteczki do zębów świetnym środkiem, który zneutralizuje zapach cebuli, będzie kawa. Listek mięty lub skórka z cytryny również poradzą sobie z tym problemem. Wystarczy, porzuć je przez kilka minut.

Zapach cebuli z rąk można usunąć, mocząc dłonie w osolonej wodzie. To samo tyczy się noży i naczyń, które pachną cebulą. Wystarczy na kilka minut zanurzyć je w wodzie z solą.

Osoby, które nie lubią zapachu cebuli wydzielającego się podczas gotowania, mogą zamoczyć ją na kilka chwil w gorącej, a potem w zimnej wodzie. Dzięki temu cebula nie będzie tak intensywnie pachniała.

Wypróbujesz nasze sposoby?

loader

Zobacz także: Jak szybko obrać czosnek? Poznaj nasz sprawdzony sposób

loader
Rozwiąż quiz

Pytamy o dania z ziemniaków. Prawdziwi ziemniakożercy powinni zdobyć komplet punktów

Dania z ziemniaków
fot. Shutterstock

Czy na poniższym zdjęciu widzimy frytki z batatów?