Zamknij

Jak łatwo zdjąć etykietę ze słoików? Ten trik przyda ci się podczas robienia przetworów

05.08.2022 14:05
Słoik z etykietą
fot. Shutterstock

Masz w planach robienie przetworów na zimę? W takim razie z pewnością przyda ci się ten trik z TikToka. Dzięki niemu szybko usuniesz stare etykiety ze słoików.

Lato to idealny czas dla pasjonatów gotowania. Ze świeżych owoców i warzyw można bowiem wyczarować wiele wyśmienitych przysmaków na zimę. Do ich przyrządzenia warto wykorzystać słoiki po ubiegłorocznych przetworach. Wcześniej jednak należy dokładnie je wyczyścić i pozbyć się z nich naklejek. Możesz to zrobić, wykorzystując ten prosty trik z TikToka. Sprawdź, na czym polega.

Domowe porady: jak usunąć etykiety ze słoików?

Czyszczenie słoików do przetworów często bywa czasochłonne. Najwięcej problemu sprawia zazwyczaj usuwanie kleju po starych etykietach. W takim przypadku przeważnie sięgamy po różne drapaki i gąbki. Korzystanie z tych akcesoriów jest jednak ryzykowne, bo może spowodować zarysowanie naczyń. Zamiast nich warto wypróbować ten domowy trik jednej z użytkowniczek TikToka. Tym sposobem pozbędziesz się naklejek w trzech prostych krokach.

Na początku tiktokerka odrywa starą etykietę, po czym umieszcza słoik w wodzie. Następnie smaruje go delikatnie olejem kokosowym i przeciera połówką cytryny. Dzięki temu naczynie znów lśni czystością. Zobaczcie, jakie to proste.

Zobacz także: Jak wekować słoiki na zimę i czy trzeba pasteryzować je w piekarniku lub w garnku?

Domowe porady: inne sposoby na usuwanie etykiet

Aby usunąć naklejki ze słoików, wypróbuj również inne sposoby. Przede wszystkim najpierw najlepiej namoczyć naczynie w gorącej wodzie. Mokrą etykietę będzie bowiem łatwiej oderwać. Warto ją również posmarować dodatkowo oliwą z oliwek lub masłem.

Resztki kleju można natomiast usunąć płynem do mycia naczyń lub szarym mydłem. Przydatny w takim przypadku jest również zwykły ocet. Aby na przyszłość uniknąć takich sytuacji, najlepiej sięgać po papierowe etykiety ze sznurkiem, które są łatwe do wymiany.

Zobacz także: Jak zrobić jabłka prażone do słoików? Sprawdzony sposób