Zamknij

Jak łatwo obrać śliwki? Oto przydatny trik

25.08.2022 11:49

Śliwki często goszczą na twoim stole? W takim razie z pewnością przyda ci się trik na szybsze obranie tych owoców. Od tej pory zajmie ci to dosłownie chwilę.

Śliwki
fot. Shutterstock

Śliwki to owoce o znakomitych walorach smakowych i odżywczych. W naszych kuchniach dużą popularnością cieszą się przede wszystkim mirabelki oraz węgierki, z których można przyrządzić wiele znakomitych przetworów, ciast i deserów. Aby obieranie tych owoców było znacznie łatwiejsze, sięgnij po ten prosty kulinarny trik.

Porady kulinarne: jak szybko obrać śliwki?

Obieranie śliwek może być dość czasochłonne, szczególnie wtedy, gdy te owoce są nam potrzebne w większych ilościach np. do ciast. W takim przypadku warto poznać sposób, dzięki któremu możemy to zrobić znacznie szybciej.

Najpierw musimy delikatnie naciąć śliwki w kilku miejscach za pomocą noża. Następnie należy ostrożnie włożyć je do wrzącej wody i odczekać kilka minut. Po upływie tego czasu usunięcie skórki z tych owoców będzie dla nas łatwiejsze.

Zobacz także: Surówka ze śliwkami to smaczny dodatek do obiadu. Oto błyskawiczny przepis

Właściwości odżywcze śliwek

Spożywanie śliwek może przynieść wiele korzyści zdrowotnych. Owoce te są bowiem bogate w witaminy, które wzmacniają odporność i wpływają pozytywnie na wygląd skóry.

Poza tym śliwki usprawniają pracę układu pokarmowego. Zawarty w nich błonnik reguluje trawienie, likwiduje zaparcia oraz pomaga obniżyć poziom cholesterolu.

Zobacz także: Przepis na domowe powidła śliwkowe. To receptura idealna na jesień

loader