Zamknij

Tiktokerka pokazuje, jak poprawnie jeść hot dogi. Do tej pory wszyscy robiliśmy to źle

18.10.2021 15:19
Jak jeść hot doga? Tiktokerka udowadnia, że do tej pory robiliśmy to źle
fot. Shutterstock

Hot dog wydaje się prostą potrawą, którą można zjeść w dowolny sposób. Ta tiktokerka udowodniła jednak, że wszyscy robimy to źle.

Hot dog to jeden z najpopularniejszych fast foodów na świecie. Choć pochodzi ze Stanów Zjednoczonych, bułką z dodatkiem parówki zajadają się obywatele różnych kontynentów. Wydawać się może, że w jedzeniu hot dogów nie ma nic nadzwyczajnego, w rzeczywistości jednak większość z nas nie robi tego poprawnie. Szczegół tkwi w sosach, które znajdują się na kiełbasce. Ta tiktokerka pokazała, jak poprawnie jeść hot doga - dzięki temu znacznie ułatwicie sobie życie i przyjemność ze spożywania posiłku.

Zobacz także:  Przez tydzień jadła tylko fast foody. To tragicznie wpłynęło na jej wygląd

Jak jeść hot doga? Tiktokerka udowadnia, że do tej pory robiliśmy to źle 

Portal papilot.pl dotarł do nagrania na TikToku, które może znacznie ułatwić życie wszystkim miłośnikom hot dogów. 

Tiktokerka @sheenamarieq nagrała filmik, który w błyskawicznym tempie podbił całą aplikację. Trudno się dziwić - gdy go zobaczycie, z pewnością już nie zjecie tego fast foodu tak jak do tej pory.

Klasyczny hot dog to bułka z dodatkiem gorącej parówki, ketchupu i musztardy. I to właśnie w sosach tkwi sekret - zazwyczaj bowiem wyciekają i łatwo się nimi ubrudzić. Tiktokerka zdradziła trik, dzięki któremu nie będzie wam to grozić.

Wystarczy polać parówkę ketchupem i musztardą, a następnie obrócić ją do góry nogami. Wówczas sosy znajdą się przy bułce i nie będą wyciekać z potrawy. 

Zobaczcie, jak dokładnie robi to tiktokerka.

Zobacz także:  Jak ugotować parówki? Zdradzamy sprawdzony sposób

Hot dog - historia fast foodu

Najprościej rzecz ujmując, hot dog to gorąca parówka lub kiełbasa włożona do długiej bułki i polana zimnymi sosami. Z czasem oryginalną, amerykańską recepturę wzbogacono także o różnego rodzaju warzywa w formie sałatek, a nawet prażoną cebulkę. 

Swoją popularność hot dogi zawdzięczają wystawie World's Columbian Exposition, która miała miejsce w 1893 roku. To właśnie wtedy, żeby wykarmić kilka milionów zwiedzających, organizatorzy otworzyli budki, w których serwowano bułki z gorącą kiełbaską. Pierwsze hot dogi pojawiły się jednak znacznie wcześniej - w XV wieku, gdy we Frankfurcie wynaleziono parówki. 

Zobacz także:  Dyniowe pancakes to idealne jesienne śniadanie. Sprawdź nasz fit przepis

Źródło: papilot.pl/TikTok