Zamknij

Jak dłużej zachować świeżość mleka? Niestety większość osób popełnia ten błąd

16.11.2021 15:18
Przechowywanie mleka w lodówce
fot. Shutterstock

Chcesz, aby mleko było świeże przez dłuższy czas? Okazuje się, że sposób jego przechowywania ma w tym przypadku duże znaczenie.

Odpowiednie przechowywanie żywności w lodówce jest bardzo ważne, bowiem od tego zależy, jak długo będzie przydatna do spożycia. Mleko to jeden z tych produktów, który umieszczony w nieodpowiednich warunkach, bardzo szybko ulega zepsuciu i w takim przypadku może stanowić zagrożenie dla naszego zdrowia. Co zrobić, aby zachować jego właściwości i smak jak najdłużej? Podpowiadamy.

Porady kuchenne: jak zachować świeżość mleka?

Przechowywanie mleka w lodówce wydaje się kwestią oczywistą. Niestety wiele osób popełnia błąd, umieszczając karton czy butelkę tego napoju na drzwiach urządzenia. Ciągłe otwieranie i zamykanie lodówki sprawia, że trzymane tam produkty są narażone w większym stopniu na częste zmiany temperatury.

Mleko, podobnie jak inne produkty nabiałowe, najlepiej trzymać na dolnej półce, gdzie panuje najniższa temperatura. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że nasza żywność nie popsuje się tak szybko. Z kolei drzwi lodówki są dobrym miejscem do przechowywania takich artykułów, które potrzebują tylko małego schłodzenia, jak np. różne przetwory, soki i sosy.

Zobacz także: Co zrobić, aby mleko nie wykipiało? Oto sprawdzony trik  

Porady kuchenne: jak prawidłowo przechowywać mleko?

Istnieje jeszcze kilka innych zasad, o których warto pamiętać, jeżeli chcemy cieszyć się smakiem mleka przez dłuższy czas. Najlepiej trzymać je w lodówce w oryginalnej butelce lub w kartonie. Przelewanie go do innych pojemników nie jest najlepszym pomysłem. Zawsze powinniśmy pamiętać również o szczelnym zamknięciu opakowania, zanim ponownie włożymy je do lodówki. Zdarza wam się popełniać jakieś błędy przy przechowywaniu produktów?