Zamknij

Domowy trik na wyczyszczenie kuchenki. Będziesz zaskoczony, że jest tak skuteczny

Weronika Misiuk
22.11.2021 15:39
Czyszczenie kuchenki
fot. Shutterstock

Jak wyczyścić kuchenkę domowym sposobem? Koniecznie wypróbuj ten trik. Jeszcze nigdy nie było to takie łatwe.

Kuchenne triki mogą być przydatne dla każdej pani domu w różnych codziennych sytuacjach. Dzięki nim uratujesz przesoloną zupę, szybciej obierzesz warzywa i owoce lub pozbędziesz się brzydkiego zapachu w lodówce. Tym razem podpowiemy ci skuteczny sposób na umycie kuchenki gazowej. I to z użyciem produktu, który większość z nas ma z pewnością w swoim domu.

Kuchenne triki: poznaj skuteczny sposób na wyczyszczenie kuchenki

Utrzymanie kuchenki w czystości bywa nie lada wyzwaniem. Codzienne gotowanie zdecydowanie nie ułatwia nam tego zadania. Na szczęście znamy skuteczny sposób, który sprawi, że twoje urządzenie znów będzie wyglądać jak nowe i to bez specjalistycznych środków.

Do wyczyszczenia kuchenki możesz wykorzystać fusy z kawy. Wystarczy, że ich odrobinę nałożysz na ściereczkę, a następnie delikatnie przetrzesz nimi powierzchnię urządzenia. To skuteczny sposób na walkę nawet z bardzo trudnymi zabrudzeniami i plamami.

Zobacz także: Jak szybko wyczyścić kuchenkę gazową? Wystarczy użyć jednego produktu

Kuchenne triki: jak wyczyścić domową kuchenkę?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że niektóre produkty spożywcze z powodzeniem można zastosować podczas domowych porządków. Do wyczyszczenia kuchenki warto wykorzystać także roztwór octu oraz ciepłej wody w proporcjach 1:1. Ponadto trzeba pamiętać o tym, aby nie używać druciaków do naczyń ani innych szorstkich akcesoriów, które mogłyby tylko uszkodzić jej powierzchnię. A jakie są wasze sprawdzone kuchenne triki?