Zamknij

Czym przełożyć piernik zamiast powideł? Te pomysły warto wypróbować

22.12.2020 15:30

Piernik to ciasto, które gości na każdym świątecznym stole. Najczęściej dodaje się do niego powidła. Co zrobić, jeśli ich nie lubimy? Okazuje się, że do zrobienia tego ciasta możemy wykorzystać też inne masy. Sprawdź, jakie będą pasować do niego najbardziej.

piernik
fot. Shutterstock

Piernik to tradycyjne ciasto, które najczęściej przełożone jest powidłami lub dżemem owocowym. Okazuje się, że to klasyczne nadzienie można zastąpić czymś innym. Mamy na to kilka sprawdzonych pomysłów. 

Czym przełożyć piernik zamiast powideł? Wypróbuj te sposoby

Powidła lub dżem nie muszą smakować każdemu, to właśnie dlatego warto wypróbować również inne produkty jako dodatek do tego deseru. Okazuje się, że również mogą wzbogacić smak naszego ciasta.

Puszysty budyń

Do wnętrza piernika można dodać delikatny kremowy budyń, który wykorzystujemy przy pieczeniu karpatki. Należy jednak pamiętać, o tym, aby ciasto przechowywać wtedy w lodówce. Dzięki temu nadzienie się nie zważy.

Krem z kaszy

Innym sposobem na wypełnienie świątecznego ciasta jest kasza manna. Wymieszajcie ją z cynamonem lub kakao. Wtedy ciasto będzie jeszcze smaczniejsze, a jego zapach rozejdzie się po całym domu.

Masa kajmakowa

Kajmak będzie świetnie współgrać z aromatycznym piernikiem i doda mu jeszcze więcej słodyczy. Przekładając piernik masą kajmakową, powinniście pamiętać o tym, by zmniejszyć ilość dodawanego miodu w przepisie na świąteczne ciasto.

Wypróbujesz nasze pomysły?

loader

Zobacz także: W jaki sposób i jak długo przechowywać mrożonki? Mamy na to sprawdzone triki

loader
Rozwiąż quiz

Pytamy o dania z ziemniaków. Prawdziwi ziemniakożercy powinni zdobyć komplet punktów

Dania z ziemniaków
fot. Shutterstock

Czy na poniższym zdjęciu widzimy frytki z batatów?