Zamknij

Co zrobić, aby banany szybciej dojrzały? Wypróbuj ten łatwy trik

28.01.2022 10:53

Zastanawiasz się, jak przyspieszyć dojrzewanie bananów? Sięgnij po ten sprawdzony sposób. Od tej pory z pewnością będziesz korzystał z niego częściej.

Banany
fot. Shutterstock

Banany posiadają wyjątkowy smak oraz liczne właściwości odżywcze. Nic dziwnego, że tak wiele osób chętnie sięga po nie w swojej codziennej diecie. Owoce te doskonale sprawdzają się jako samodzielny przysmak, mogą być również znakomitym dodatkiem do ciast, deserów lub sałatek. Zdarza ci się kupić lekko zielone banany? Ten łatwy trik sprawi, że szybciej będą dojrzałe.

Domowe sposoby: jak przyspieszyć dojrzewanie bananów?

Jeżeli chcesz się cieszyć szybciej słodkim smakiem bananów, sięgnij po ten łatwy sposób. Potrzebna ci będzie zwyczajna, papierowa torebka, np. taka, którą wykorzystuje się do pakowania kanapek. Następnie umieść w niej swoje owoce. 

Do środka możesz również włożyć kawałki jabłka. Wydzielany przez nie w dużych ilościach etylen przyspieszy proces dojrzewania bananów. Dzięki temu szybciej nabiorą pięknego, żółtego koloru i będą smaczniejsze.

Zobacz także: Koniec z wyrzucaniem skóry od banana. Okazuje się, że można ją dobrze wykorzystać

Domowe sposoby: jak przechowywać banany?

Banany można przechowywać w temperaturze pokojowej. Aby owoce te jak najdłużej zachowały świeżość i smak, należy trzymać je w chłodnym, ciemnym miejscu z dala od źródeł ciepła. Możesz umieścić je w drewnianej misce na stole lub kuchennej szafce. Po zakupie najlepiej spożyć je w ciągu kilku dni.

loader