Zamknij

Co Polacy jedzą i piją podczas pandemii? Wyniki tego badania są zaskakujące

26.11.2020 15:17

Pandemia wywróciła życie niektórych do góry nogami nie tylko w sferze prywatnej czy zawodowej, ale także żywieniowej. Sprawdźcie, co piją i jedzą Polacy w trakcie pandemii.

osoby dania gotowanie
fot. Shutterstock

Pandemia koronawirusa zmieniła nasze życie. Co do tego nie ma wątpliwości. Jednak, czy odbiła się tylko i wyłącznie na kontaktach międzyludzkich i na naszej pracy? Okazuje się, że skutki pandemii odczuwalne są również w sferze żywienia. Wielu Polaków zmieniło swoje przyzwyczajenia kulinarne. Sprawdźcie, co jedzą Polacy w czasie pandemii.

Co jedzą Polacy podczas pandemii? Będziecie zaskoczeni

W czasie trwania izolacji wiele restauracji zostało zamkniętych z powodu braku klientów. Polacy musieli nauczyć się gotować. Niektórzy odkryli prawdziwy talent kulinarny, a inni zaopatrywali się w pobliskich sieciówkach typu fast-food. Jak jednak wyglądała pandemiczna dieta Polaków? Ten trudny temat postanowiła zbadać i opisać Magdalena Popielewicz w swoim projekcie "Pandem-o-żarł". W raporcie znajdziemy ciekawostki na temat jedzenia w 2020 roku, a także zajrzymy do kuchni w polskich domach. Autorka w głównej mierze skupiła się na analizie dotyczącej kulinarnych wyborów internautów.

Zobacz także: 3 przepisy na wędliny z szynkowaru. Te receptury są bardzo proste

Autorka raportu rozpoczęła analizę pod koniec lutego 2020 roku, kiedy w Polsce pojawiły się pierwsze wzmianki o możliwej pandemii. Popielewicz opisuje falę paniki i przytacza komentarze, które pojawiały się w sieci. Ze sklepowych półek najczęściej ubywały makaron, konserwy czy drożdże. Dość zaskakującym produktem, który również szybko znikał ze sklepów, było awokado. Najchętniej jedzone jako pasta, podane z jajkiem, jako sernik czy z sałatą.

Jeśli chodzi o "pandemiczne napoje", które pili Polacy, nie ma zaskoczeń. Najczęściej była to kawa oraz herbata. Z procentowych trunków najczęściej sięgaliśmy po wino oraz wódkę.

Jesteście zaskoczeni wynikami badań przedstawionymi w raporcie?

Zobacz także: Jak obrać imbir? Ten prosty trik was zaskoczy

loader
Rozwiąż quiz

Pytamy o dania z ziemniaków. Prawdziwi ziemniakożercy powinni zdobyć komplet punktów

Dania z ziemniaków
fot. Shutterstock

Czy na poniższym zdjęciu widzimy frytki z batatów?