Zamknij

Nie potrafiła odstawić słodyczy, aż zrobiła tę przekąskę. Nią zaspokoisz ochotę na cukier

26.10.2021 11:18
Chcesz zaspokoić ochotę na słodycze? Wypróbuj tę przekąskę
fot. Shutterstock

Cukier warto wyeliminować z diety ze względu na figurę, ale też na zdrowie. Jak wówczas zaspokoić ochotę na słodycze? Ta przekąska może nam w tym pomóc.

Od dawna mówi się, że cukier to "biała śmierć". Jest w tym sporo prawdy. Cukier może zniszczyć naszą cerę i włosy, niekorzystnie wpłynąć na sylwetkę, ale przede wszystkim nieść druzgocące skutki dla naszego zdrowia. Warto zatem zrezygnować z tego składnika na rzecz jego zdrowszych zamienników. Nie zawsze może to przynieść jednak oczekiwane efekty. Słodkość, jaką daje nam cukier, jest bowiem trudna do zastąpienia zdrowszymi łakociami. Ta dziennikarka też miała taki problem, ale w końcu znalazła przekąskę idealną. Zobaczcie, jak ją zrobić. 

Zobacz także:  Nie jadła cukru przez miesiąc. Efekty eksperymentu przerosły jej oczekiwania

Nie potrafiła zrezygnować ze słodyczy. Znalazła przekąskę idealną

Dziennikarka portalu popsugar.co.uk, Kacie Main, nie wyobrażała sobie dnia bez słodyczy. Wiedziała, że nie wpływa to na nią dobrze i ostatecznie postanowiła odstawić cukier. To okazało się być dla niej nie lada wyzwaniem.

Kacie i jej mąż są wielkimi fanami słodyczy. Potrafili zerwać się w nocy, żeby pójść do kuchni po małe co nieco. Cukier jest jedną z tych przekąsek, których nie powinno się jeść na noc. W zasadzie najlepiej całkowicie z niego zrezygnować. Ich zapotrzebowanie na słodkie składniki uaktywniało się jednak także w ciągu dnia. 

Dziennikarka próbowała wielu zdrowych słodyczy. Ostatecznie jednak kończyła z niezdrową przekąską w dłoni. Nic nie zaspokajało jej zapotrzebowania na cukier do czasu, aż odkryła tę przekąskę. Okazało się, że jest to idealna zdrowa słodycz, która jej wystarcza. Do tego stopnia, że dziś smakuje jej bardziej, niż wszystkie batoniki i inne desery pełne cukru. 

Zobacz także:  Te produkty spożywcze postarzają. Lepiej wyeliminuj je ze swojej diety

Chcesz zaspokoić ochotę na słodycze? Wypróbuj tę przekąskę

Dziennikarka połączyła ulubione owoce o niskim indeksie glikemicznym z roztopionym masłem orzechowym. To właśnie ta przekąska stała się jej ulubionym deserem.

Wystarczy włożyć kilka łyżeczek masła orzechowego do kokilki. Następnie podgrzewamy je w piekarniku lub mikrofali, aż się rozpuści. W osobnej misce łączymy ze sobą truskawki i jagody. Owoce polewamy roztopionym masłem orzechowym.

Zobacz także:  Czym zastąpić cukier w wypiekach? Mamy kilka sprawdzonych pomysłów

Źródło: popsugar.co.uk