Zamknij

3 aplikacje kulinarne, dzięki którym gotowanie stanie się łatwiejsze

25.10.2021 11:42
Aplikacja kulinarna
fot. Shutterstock

Gotowanie to twoja pasja? Poznaj najlepsze aplikacje kulinarne, które sprawią, że staniesz się prawdziwym mistrzem kuchni. Dzięki nim żadne danie nie będzie dla ciebie wyzwaniem.

W ostatnich latach można zauważyć, jak w dużym stopniu zmieniło się nasze podejście do gotowania. Dziś coraz częściej traktujemy je jako przyjemność, znakomity sposób na spędzenie czasu wolnego, a nawet pasję, którą chcemy się dzielić z innymi na swoich blogach czy portalach społecznościowych. Liczne programy telewizyjne tylko dodatkowo wzmocniły ten trend.

Chętnie sięgamy po nowe smaki, testujemy  sprawdzone przepisy na obiad, śniadanie czy kolację z różnych zakątków świata i jesteśmy coraz bardziej otwarci na nowe doznania kulinarne. Pomocne w gotowaniu są różne popularne aplikacje kulinarne, które stanowią nie tylko bogatą bazę przepisów, ale również są źródłem wielu cennych wskazówek.

Aplikacje kulinarne, które ułatwią ci gotowanie 

W ostatnim czasie powstało wiele aplikacji, dzięki którym można mieć dostęp do ogromnej ilości przepisów i wskazówek dotyczących gotowania. Jeżeli moda na eksperymenty kulinarne zawładnęła również twoją kuchnią, poznaj aplikacje, które sprawią, że od dziś gotowanie nie będzie miało przed tobą żadnych tajemnic.

Cookpad

Cookpad to japońska aplikacja, w ramach której użytkownicy mogą dzielić się swoimi przepisami i wskazówkami kulinarnymi. To idealna opcja także dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z gotowaniem.

Jej zaletą jest intuicyjna wyszukiwarka, która umożliwia znalezienie przepisów na podstawie różnych podanych szczegółów. Cookpad umożliwia również udostępnianie zdjęć stworzonych przez siebie dań.

Przepisy.pl

Przepisy.pl to jedna z najbardziej popularnych aplikacji kulinarnych w Polsce i ogromna baza smacznych inspiracji z całego świata. Może być pomocna zarówno dla początkujących kucharzy, jak i osób, które są otwarte na nowe eksperymenty kulinarne.

Znajdziemy tu przepisy na pyszne dania obiadowe, ciasta, przekąski itd. podzielone według określonych kategorii tematycznych. To łatwa i wygodna w użytkowaniu aplikacja i skarbnica kulinarnych pomysłów na każdy dzień.

Smakowity.pl

Jeżeli szukasz apikacji, która pozwoli ci szybko znaleźć sprawdzone receptury, to ta aplikacja jest dla ciebie. Smakowity,pl zawiera tysiące przepisów, zebranych w kilkanaście różnych kategorii. Znajdziemy tu pomysły m.in. na: sałatki, ciasta i desery, jak również dania makaronowe, mączne i rybne. Zawiera również wiele kulinarnych inspiracji dla osób będących na diecie wegetariańskiej. Aplikacja umożliwia filtrowanie przepisów według określonych kryteriów, jak również ich oceniania. Jaka jest wasza ulubiona aplikacja do gotowania?