Zamknij

Piła szklankę mleka przed snem przez 30 dni. Szybko zauważyła 3 korzyści

Magdalena Barszczak
28.03.2018 13:04
mleko
fot. Shutterstock.com

Eksperyment ją zaskoczył. Pierwsze efekty przyszły bardzo szybko.

Niektórzy go nie lubią, inni je kochają. Mleko to źródło witamin, białka i wapnia, który jest ważny dla kości. Istnieją jednak teorie, według których nie powinno ono być spożywane przez dorosłych ze względu na wysoką zawartość tłuszczu. Dziennikarka "Times od India" Shreya Khurana sprawdziła, jak mleko wpływa na codzienne funkcjonowanie organizmu.

Zobacz też: Znudzona wodą z cytryną? Oto 6 powodów, dla których warto zastąpić cytrusy cynamonem

Hinduska nigdy nie była fanką mleka. Jako dziecko go nienawidziła, a na sam widok miała odruch wymiotny. Wszystko się zmieniło w czasach studenckich. Wtedy zaczęła częściej sięgać po ten napój, ponieważ był łatwo dostępny i mógł zastąpić jedzenie. Dzięki niemu przez kilka godzin nie odczuwała głodu.

Teraz dziennikarka postanowiła przeprowadzić eksperyment i sprawdzić, czy mleko jest naprawdę tak zdrowe, jak się o nim mówi. Piła szklankę przez miesiąc przed snem. Na pierwsze rezultaty nie musiała długo czekać. 

1. Poprawa trawienia

Jedną z pierwszych korzyści picia mleka było lepsze trawienie. Chociaż Shreya nigdy nie miała problemu z zaparciami, jej przemiana materii nie była doskonała. Dzięki szklance ciepłego mleka przed snem pierwszą rzeczą, jaką robiła rano, była wizyta w toalecie. Czuła się dużo lepiej.

2. Lepszy sen

Shreya często wstawała trzy czy cztery razy w nocy bez powodu. Mleko zawiera tryptofan, związek z grupy aminokwasów, który poprawia jakość snu i jest niezbędny do produkcji serotoniny. Serotonina z kolei zwiększa produkcję melatoniny, która powoduje lepszy sen.

3. Utrata wagi

Mleko jest bogate w białko. Razem z błonnikiem to dwa najważniejsze składniki odżywcze niezbędne w planie odchudzania. Mleko pomaga również utrzymać poziom cukru pod kontrolą, co oznacza, że po jego wypiciu przez kilka następnych godzin nie czuje się głodu.

Shreya przyznała, że szklanka mleka przed snem powstrzymała ją też przed objadaniem, nawet jeśli nie spała do późna w nocy. Dzięki lepszej jakości snu mogła też spalić więcej kalorii. Dziennikarka dodaje, że piła czyste mleko, bez smakowych dodatków i cukru. W ciągu miesiąca udało jej schudnąć 1,5 kg.

Zobacz też: Piła wodę z cytryną codziennie przez dwa tygodnie. Najbardziej zaskoczyła ją jedna zmiana

Zagłosuj

Lubisz mleko?

Liczba głosów:

Autor: Magdalena Barszczak