Zamknij

Pączki ze szpikiem kostnym są nowym przebojem kulinarnym

24.05.2016 14:21
Pączki ze szpikiem kostnym
fot. East News

To nie jest żart. Robią prawdziwą furorę!

Szpik kostny jest ostatnim składnikiem jaki byśmy spodziewali się, że ktoś może wykorzystać w pieczeniu pączków. A jednak tak się stało i co więcej, nic nie wskazuje na to, że był to jednorazowy eksperyment. 

The Doughnut Project jest jedną z najpopularniejszych cukierni w Nowym Jorku. To właśnie w tym miejscu można zjeść najbardziej nietypowe słodycze, ponieważ właścicielom zależy na rozgłosie w mediach i oczywiście ciągle powiększającej się ilości stałych klientów. Nikt jednak nie spodziewał się, że cukiernicy mogą pójść tak daleko, żeby stworzyć przepis, w którym pierwsze skrzypce będzie grać tkanka. 

Pączki ze szpikiem kostnym

Pączki ze szpikiem kostnym

‧ fot. www.instagram.com/thedoughnutproject

Jak to smakuje?

Pączki powstały w wyniku współpracy The Doughnut Project i lokalnej piekarni Hudson & Charles. Cukiernicy i piekarze zadbali o to, żeby wypieki były w smaku bardzo czekoladowe, a ich konsystencja kremowa. Zostały polane słodkim lukrem i posypane prażonymi skórkami pomarańczy w czekoladzie. Taka przyjemność kosztuje 20 złotych i obecnie deklasuje wszystkie inne smaki pączków w menu. 

Właściciele cukierni planowali wprowadzić do sprzedaży pączki ze szpikiem kostnym jedynie na tydzień. Jednak szybko stały się bardzo popularne i zostaną w ofercie już na stałe. 

Pączki ze szpikiem kostnym

Pączki ze szpikiem kostnym

‧ fot. www.instagram.com/thedoughnutproject