Zamknij

Przygotowywanie makaronu może być jeszcze łatwiejsze. Większość z nas całe życie robiła to źle

Katarzyna Leszczyńska
05.10.2017 15:27
Jak prawidłowo odcedzać makaron?
fot. pexels.com

Internauci nie mogą nadziwić się temu "odkryciu". 

Makaron jest doskonałym pomysłem na obiad. Jest łatwy i szybki w przygotowaniu. I prawie wszystko do niego pasuje. Można go jeść w prostymi składnikami, sosami, jajkiem, zapiekany, a nawet z owocami. Każdy z nas przygotowuje go i to dość często. Jak się jednak okazuje, większość z nas nie potrafi go odcedzać.

Internet zawrzał po poście na Twitterze użytkowniczki o nazwie Daibella. Dziewczyna wstawiła zdjęcia, na których pokazuje, jak powinno się poprawnie odcedzać makaron. Okazuje się, że ten sposób jest banalnie prosty. Nie wymaga od nas umieszczania sitka w zlewie, który zazwyczaj jest przepełniony podczas gotowania. Dzięki tej metodzie do naszego sitka, a co za tym idzie i makaronu, nie dostaną się bakterie. Wystarczy włożyć sito do garnka, a następnie go przechylić i odcedzić wodę – bez przerzucania makaronu, który zostanie w garnku.

Internauci są w szoku

W komentarzach pod postem internautki zawrzało. Wszyscy byli zachwyceni nowym sposobem na odcedzanie makaronu, ale przede wszystkim zaskoczeni. Większość użytkowników Twittera nie miało pojęcia, że istnieje tak prosty sposób na odcedzenie makaronu, który sprawi, że zrobimy to szybciej i bez narażania naszej skóry na oparzenia.

Przez te wszystkie lata robiłam to źle.

Już to próbowałem i trochę przereklamowane jest.

Ilu kucharzy tyle opinii. Jak się okazuje, trick z makaronem nie jest jedynym, który może ułatwić nam życie podczas gotowania. Istnieje również wiele sposobów na np. łatwe obranie pomarańczy lub arbuza. Tego typu tricki sprawią, że będzie nam się gotowało szybciej i z całą pewnością przyjemniej. A jak wam podoba się nowa metoda odcedzania makaronu?

Makaron