Zamknij

Nowy trend żywieniowy z Japonii podbija sieć. Internauci komentują: to obrzydliwe

Anna Respondek
26.07.2017 12:43
McDonlad's
fot. EAST NEWS

Japończycy znani są na całym świecie z nietuzinkowych pomysłów. Tym razem najnowszy trend związany jest z McDonaldem. Czy to jest jeszcze smaczne?

W zeszłym roku Instagram został zalany falą zdjęć, na których użytkownicy prezentowali swoje imponujące kawowe desery ze smacznymi donutami na czubku. Wyglądało to apetycznie i kolorowo, aż człowiekowi chciało się "zgrzeszyć". Internet był zachwycony.  

W tym roku Japończycy postanowili przekształcić zeszłoroczny trend w coś zupełnie odmiennego. Na portalach społecznościowych zaczęły pojawiać się zdjęcia nadzianych na słomkę od coli cheesburgerów nazwanych "Drink X Hamburger". W późniejszych wersjach wykorzystywano również inne kanapki. Trend przez wiele osób, w tym internautów zamieszczających takie zdjęcia, został nazwany "słodkim" i "uroczym".

Internauci nieco skonsternowani

Wśród internautów zapanowało poruszenie. Kulturowe różnice dały o sobie znać. Bo jak "czymś słodkim" można nazwać chceesburgera na coli? I w jakim celu robić takie rzeczy? Pojawiło się mnóstwo komentarzy, w których niektórzy użytkownicy nie kryją obrzydzenia, inni natomiast są zdecydowanie rozbawieni. 

Jak to można nazwać słodkim? Czemu to jest popularne? Musimy przestać! To obrzydliwe. Hamburger na słomce. To sprawia, że tracę apetyt - bulwersował się internauta. 

Niektórzy Japończycy również wyrazili swoje oburzenie.

Przecież mięso musi wtedy być w słomce. Obrzydliwe.

McDonald's proszę, połóż kres temu szaleństwu!

Czy trend przetrwa dłużej, trudno stwierdzić, jednak pomysłowości Japończykom nie można odmówić. 

giphy-downsized (15)