Zamknij

Nowa moda kulinarna na kanapki z tęczowym serem

20.04.2016 13:14
Kanapka z tęczowym serem
fot. www.instagram.com/infatuation

Trend wykreowała restauracja w Hongkongu.

Wydawać by się mogło, że w kanapce najważniejszy jest jej smak. Jednak ta, która obecnie wzbudza największe zainteresowanie, podbiła serca nie kompozycją składników, a wyglądem. Wszystko za sprawą serów, które są barwione w taki sposób, że tworzą tęczę. 

Kolorowe kanapki jako pierwsza zaczęła serwować restauracja Kala Toast w Hongkongu. Klientom tak spodobały się barwione sery, że masowo zaczęli je fotografować i publikować na swoich profilach na Instagramie. 

- Kanapka kosztuje $42 HKD (ok. 20 zł - przyp. red). Sery zostały zabarwione lawendą (niebieski), bazylią (zielony), pomidorem (czerwony), a żółty jest wynikiem zmieszania 4 rodzajów sera - czytamy na profilu instagramowym użytkownika Hkfoodiexblogger.  - Kanapka była chrupiąca, ale wolałbym, żeby lawenda i pomidory były mniej wyczuwalne. Może wszystko było zbyt tłuste, ale niezaprzeczalnie bardzo fotogeniczne.  

Rzeczywiście, kanapki pięknie prezentują się na zdjęciach. Trudno jednak nie odnieść wrażenia, że to kolejna moda, którą szybko zastąpi inna. 

Kanapka z tęczowym serem
fot. www.instagram.com/kalatoast
Kanapka z tęczowym serem
fot. www.instagram.com/insta.fooodie
Kanapki z tęczowym serem
fot. www.instagram.com/infatuation