Zamknij

Naukowcy wynaleźli czekoladę, która odmładza skórę. Co więcej, dobrze smakuje i nie tuczy

Agnieszka Moczyróg
24.11.2016 10:12
Czekolada Esthechoc
fot. www.facebook.com/Esthechoc/

Szkoda, że kuracja przewiduje jedzenie tylko jednej kostki czekolady dziennie. 

O kremach na zmarszczki, zabiegach wygładzających i wizytach u specjalistów, możemy już zapomnieć. Wynaleziono o wiele prostszy sposób, który pozwala zachować gładką i świeżą skórę. Wystarczy zjeść kawałek czekolady. 

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge w Wielkiej Brytanii stworzyli specjalną, odmładzającą czekoladę. Opracowanie receptury dr Ivanowi Petyaeve zajęło niemal 10 lat, a pierwszy raz o tym wyjątkowym specyfiku mogliśmy usłyszeć rok temu. Na efekty warto było czekać. Jak przekonują naukowiec, zjedzenie 7,5 grama czekolady dziennie może zmienić skórę 50-letniej osoby w skórę 30-letniej. W tej objętości znajduje się tyle przeciwutleniaczy, ile zawartych jest w filecie z łososia. Esthechoc, bo tak nazywa się ta wyjątkowa czekolada, zwiększa poziom antyoksydantów i poprawia krążenie, a to z kolei zapobiega zmarszczkom. 

Człowiek zawsze chce wyglądać pięknie i zdrowo. Czekolada to chwila przyjemności. Zrobiliśmy badania, z których wynika, że 90 procent kobiet i 80 procent mężczyzn je czekoladę. Oczywiście mogliśmy zrobić pigułkę ze składnikami, które działają na poprawę stanu skóry. My jednak chcieliśmy zrobić coś innego i dlatego te składniki włożyliśmy do czekolady. Flawonole kako i karotenoi astaksantyna to dwa najpotężniejsze przeciwutleniacze, które zawiera Esthechoc - powiedział dr Petyaev w rozmowie z Vumag.pl. 

czekolada
fot. www.facebook.com/Esthechoc/

Szybki efekt

Na pierwsze widocznie zmiany, nie trzeba długo czekać. Już po czterech tygodniach u badanych ochotników widać było poprawę ukrwienia tkanek skóry. Zwiększyła się również wydajność dostarczania substancji odżywczych do tkanki skórnej. Oczywiście, należy pilnie przestrzegać zaleceń lekarzy i każdego dnia jeść tylko jedną kostkę czekolady, a więc 7,5 grama. Spokojnie, o nadprogramowe kilogramy nie musimy się martwić - jedna porcja czekolady to tylko 38 kalorii

Czekolada o niezwykłych właściwościach jest dostępna za pośrednictwem sklepu internetowego "Esthechoc". Jedno opakowanie wystarcza na 3 tygodnie. Potem, można zamówić kolejne, albo zrobić sobie krótką przerwę, a do korzystania ze specyfiku powrócić po kilku miesiącach. W rozmowie z Vumag.pl, Ivan Petyaeve przekonywał, że w planach jest stworzenie kolejnych bloków czekoladowych, które przeznaczone będą dla tych, którzy mają problemy z koncentracją, pamięcią, a nawet nadwagą. Brzmi pysznie!