Zamknij

Najśmieszniejsze nakrycia stołów z restauracji. We Want Plates to miejsce dla tęskniących za normalnością

Barbara Kaczmarczyk
24.03.2017 16:17
We Want Plates
fot. www.twitter.com/We Want Plates

Do niedawna o wymyślne aranżacje stołów oskarżano hipsterów. Teraz to tylko nie do końca udany marketing.

Jedzenie podane na rakiecie tenisowej, w otwartym parasolu, bekon przypięty klamerkami do prania. To tylko kilka przedziwnych pomysłów restauratorów z różnych zakątków świata.

Moda na porzucenie tradycyjnych naczyń i sztućców zaczęła się około 2010 roku. Wtedy w knajpach sałatki zaczęto serwować w słoikach, a burgery na jadalnych, owsianych talerzykach. Stek obowiązkowo powinien być podany na płaskim kamieniu.

Po pierwszych miesiącach, może latach ekscytacji tym "oryginalnym" serwisem, pojawiało się coraz więcej głosów niezadowolenia. Klienci chcieli powrócić do misek, obszernych, najlepiej białych talerzy, zwykłych łyżek. Twitterowe konto We Want Plates jest najbardziej zabawną odpowiedzią na szalone gastronomiczne trendy. Jak czytamy na ich stronie, przeprowadzają globalną krucjatę przeciwko serwowaniu jedzenia na kawałkach drewna i dachówki, frytek w doniczkach i drinków w słoikach po dżemie. 

Niektóre zdjęcia przedstawiają dania podane w tak absurdalny sposób, że trudno uwierzyć w to, że nie są fotomontażem. Widzimy kurczaka przebitego szablą albo ułożonego na mini schodach, mały kawałek ryby nabity na patyk, który jest wbity w kamień ułożony na lustrze.

Każda fotografia podpisana jest w zabawny sposób - bo humor jest najlepszym sposobem na to, aby nie zwariować.

Zobacz zdjęcia We Want Plates