Zamknij

Na jednym zdjęciu jest drogi posiłek, na drugim fast food. Kucharz parodiuje sposób serwowania w ekskluzywnych restauracjach

28.06.2017 12:37
Kucharz parodiuje sposób podawania posiłków w drogich restuaracjach
fot. Instagram.com/Eleven Madison Park/Instagram.com/Jacques Merde

Kucharz z poczuciem humoru zdobywa coraz więcej fanów na Instagramie. 

Najlepsze i najdroższe restauracje na świecie wyróżniają się nie tylko wyjątkowymi kartami dań i smakiem posiłków, ale też sposobem ich podawania. Serwowanie dań na talerzach w niektórych przypadkach urosło już do miana sztuki. Z tego faktu (oraz z rozmiaru dań) postanowił zażartować sobie anonimowy kucharz, który na Instagramie przedstawia się jako Chef Jacques LaMerde (dodajmy, że "merde" to z francuskiego nic innego jak "gówno" ;-))

Pasjonat kulinariów zamieszcza tam zdjęcia talerzy, które na pierwszy rzut oka wyglądają zupełnie jak z najbardziej ekskluzywnych restauracji wyróżnionych gwiazdkami Michelin. Z tą różnicą, że on w tak wymyślny sposób serwuje fast foody i mało wartościowe posiłki takie jaki parówki czy krakersy. Dla porównania - na zdjęciu powyżej z lewej strony widzicie danie z jednej z najlepszych restauracji na świecie Eleven Madison Park w Nowym Jorku (owoce morza), po prawej propozycję Jacquesa (udekorowana kanapka ze stacji benzynowej).

Więcej "prac" kucharza znajdziecie poniżej. Jedlibyście? ;-)