Zamknij

Michał Tkaczyk powraca jako Szef Kuchni Hotelu Bristol w Warszawie

20.07.2017 10:13
Michał Tkaczyk
fot. Mat. prasowe/Hotel Bristol

Z końcem lipca stanowisko Szefa Kuchni Hotelu Bristol, Luxury Collection Hotel Warsaw, ponownie objął Michał Tkaczyk. 

Michał Tkaczyk to kucharz z doskonałym, ponad dwudziestoletnim doświadczeniem, który swój kunszt szlifował między innymi u boku Kurta Schellera. Przejmie dowodzenie nad kuchnią hotelowych restauracji oraz barów, a także będzie odpowiedzialny za tworzenie menu i kreowanie oferty dla działu bankietów.

Michał Tkaczyk swoją karierę zawodową rozpoczął w 1992 we włoskiej restauracji **Michelin Miramonti L'altro, a następnie zaczął swoją wielką przygodę z Hotelem Bristol w Warszawie, gdzie zdobywał pierwsze doświadczenia pod okiem Kurta Schellera w jednej z najlepszych w owym czasie restauracji - Malinowej. Po 3 latach na horyzoncie pojawiła się propozycja pracy na największym promie pasażerskim na Bałtyku – POLONIA, z której skorzystał.

W 1999 roku Michał Tkaczyk powrócił do Warszawy na stanowisko zastępcy Szefa Kuchni w Hotelu Holiday Inn, gdzie przepracował 5 lat. Następnie w latach 2005 - 2008 pracował w warszawskim hotelu Sheraton na stanowisku Executive Sous Chef. Na przestrzeni lat uczył się tajników zawodu od takich Szefów Kuchni, jak Ray Bridgeford, Klaus Levenberger, Kurt Scheller, czy Delio Beretta.

Powrót do Hotelu Bristol

1 marca 2008 r., po jedenastu latach pracy w innych miejscach, powrócił do Hotelu Bristol i objął stanowisko Szefa Kuchni. Ponownie zagościł, w miejscu, gdzie jako młody pomocnik kucharza zdobywał pierwsze profesjonalne doświadczenia. W 2015 roku po zapoznaniu się z konceptem Domu Wódki podjął wyzwanie, jakim jest stworzenie restauracji Elixir.

Udało mu się połączyć autorskie wydanie dań kuchni polskiej wraz z wódkami, miodami pitnymi i nalewkami w jedną harmonijną całość food pairingu. Za jego sprawą Restauracja Elixir pojawiła się na liście rekomendowanych w przewodniku Michelin w 2016 i 2017 roku, a także otrzymała 2 czapki w rekomendacjach przewodnika Gault & Millau 2017. W międzyczasie Michał Tkaczyk brał czynny udział w otwarciach hoteli Sheraton w Poznaniu i Sopocie oraz prywatnej restauracji w Dubaju. W lipcu 2017 jego drogi ponownie skrzyżowały się z Hotelem Bristol, Warsaw, gdzie wraca niczym po długiej podróży, z nowym doświadczeniem i pomysłami.

Michał Tkaczyk podczas swojej długoletniej kariery współorganizował i obsługiwał wiele ciekawych, prestiżowych imprez, jak na przykład wizytę Królowych i Księżnych w Wilanowie na zaproszenie Pani Prezydentowej Jolanty Kwaśniewskiej, pierwszą wizytę Cesarza Japonii Akihito w Polsce, czy oficjalne bankiety organizowane w Pałacu Prezydenckim z okazji wizyt głów Państw. Miał też okazję gotować dla księcia Monaco Alberta podczas konferencji gastronomów i hotelarzy w Monaco czy też dla Jego Świątobliwości Dalajlamy.

Szef Kuchni Tkaczyk jest laureatem ogólnopolskich konkursów kulinarnych m.in. Art La Martell Cuisine czy I Pucharu Polski. Może się pochwalić brązowym medalem zdobytym w Kulinarnym Pucharze Świata w Luxemburgu wraz z pierwszą polską ekipą narodową biorącą udział w tym zaszczytnym wydarzeniu. 

Michał Tkaczyk
fot. Mat.prasowe/Hotel Bristol