Zamknij

McDonald's wprowadza "nową" usługę. A w Polsce znamy to od dawna

08.08.2016 10:37
McDonald's okienko dla zamówień na wynos
fot. Pixabay

To jedno z lepszych rozwiązań, zwłaszcza jak korzystamy z niego niekoniecznie zgodnie z przeznaczeniem. 

Każdy, kto dotychczas narzekał na to, że do Polski docierają różne nowości z opóźnieniem, będzie miał teraz powód do zadowolenia i powie, że chociaż raz mieliśmy coś wcześniej niż osoby mieszkające w zachodniej Europie. Oczywiście należy do tego podchodzić z przymrużeniem oka i dystansem. Bo kogo tak naprawdę interesują zmiany w McDonald's skoro nikt tam nie je i wszyscy znają tą sieć tylko ze słyszenia? 

Na pewno redaktorów serwisu Shortlist.com, którzy jeden ze swoich ostatnich artykułów zatytułowali "McDonald’s wprowadza nową, niezwykłą usługę". Niestety, mija się to prawdą. Okienko służące do składania zamówień z pewnością nie jest nową usługą, ponieważ znają ją wszyscy ci, którym zdarzyło się odwiedzić na przykład pierwszy McDonald's w Polsce. Punkt mieszczący się w "Sezamie" przy ulicy Marszałkowskiej w Warszawie co prawa już nie istnieje, a zamiast niego otworzono restaurację w budynku przy ulicy Świętokrzyskiej 35, ale to właśnie tu można było bez problemu złożyć zamówienie na wynos nie przekraczając progu restauracji

Walk-thru

Wydawać by się mogło, że takie rozwiązanie jest przerostem formy nad treścią. W końcu i tak obowiązuje nas kolejka zamówień, więc korzystając z takiego rozwiązania nie skrócimy czasu oczekiwania. Jednak takie okienko doceni każdy właściciel psa. Do restauracji McDonald's nie można wprowadzać czworonogów, więc okienka typu "walk-thru" są naprawdę dobrym pomysłem. W taki sposób nie musimy rezygnować z zakupu lodów, kawy czy kanapki - wszystko możemy zabrać ze sobą do paku. Oczywiście, o ile jesteśmy wielbicielami jedzenia i napojów z popularnej sieci. Ale tym razem nie skupiamy się na walorach smakowych, czy zdrowotnych. 

Takie rozwiązanie wprowadzono niedawno w Llandudno w Północnej Walii. Już po kilku dniach okazało się, że wprowadzenie takiego rozwiązania szybko przełożyło się na wzrost sprzedaży. Co ciekawe, okienko jest czynne tylko w godzinach od 2.30 do 4.00 rano. Zakupy o tej godzinie raczej robią najczęściej osoby, które wracają z koncertu lub imprezy. Bardzo możliwe, że niebawem okienka będą otwarte dłużej i to we wszystkich punktach w Wielkiej Brytanii. Wtedy też skorzystają na tym osoby, które nie mogą wejść do punktu ze względu na towarzystwo psa. Czasami tak bywa, że to co zostało stworzone w jednym celu, sprawdza się także w zupełnie innym. 

Oczywiście, świat się nie kończy na czworonogach. Jednak warto pamiętać, że jeżeli w większej ilości miejsc będziemy mogli zjeść lub zrobić zakupy z psem, kolejne osoby szybciej przekonają się do adopcji. Może wniosek odbiega (nieco) od tematu artykułu, ale warto przypominać o takich sprawach. Nawet tylko przy okazji.