Zamknij

McDonald’s walczy o klientów sieci Starbucks. Rozszerza ofertę o ich kultową pozycję w menu

12.08.2016 11:53
McDonald's wprowadza dyniową kawę
fot. www.instagram.com/mcdonalds

Sieć kawiarni sprzedała to ponad 200 milionów razy w ciągu ostatnich lat. 

McDonald's wrócił do pomysłu zabierania klientów sieci Starbucks. 31 sierpnia 2016 roku oferta McCafe zostanie poszerzona o kawę o smaku dyniowym, czyli Pumpkin Spice Latte. Kawa o tym samym smaku pojawi się w kawiarniach Starbucks dopiero tydzień później.

Wydawać by się mogło, że jest jeszcze za wcześnie na zmianę menu z letniego na jesienne, ale aromatyczne kawy z dodatkiem cynamonu cieszą się dużym powodzeniem. Kilka lat temu rzeczniczka Starbucks, Alisa Martinez, w rozmowie z Businessinsider.com powiedziała, że przez 9 lat od czasu wprowadzenia dyniowego napoju do oferty, sprzedano ich aż 200 milionów. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że McDonald's akurat o taką pozycję rozszerza swoje menu.

Moda na dynie 

Latte będzie składało się z espresso, mleka i syropu smakowego. Na pewno zawartość tego ostatniego składnika będzie wyróżnikiem między kawami dwóch sieci. Być może też kaloryczność, ale ta i tak w przypadku takich napojów jest zawsze bardzo wysoka. Smakowe (małe!) latte nigdy nie mają mniej niż 300 kalorii. Nie zniechęca to jednak klientów do zamawiania tej pozycji. Są nawet tacy, którzy czekają tylko na koniec lata, żeby móc wypić swój ukochany napój. 

Oczywiście McDonald's i Starbucks nie są jedynymi sieciami, które mają dyniowe rzeczy w swojej ofercie. Nawet sieć z pączkami Dunkin' Donuts (który w Polsce działa coraz prężniej) ma w menu mokkę o tym smaku.  A niszowe, nawet wegańskie kawiarnie, oferują jesienią dyniowe.

McDonald's wprowadza dyniową kawę