Zamknij

McDoland's eksperymentuje z wołowiną w burgerach. Idzie nowe?

Martyna Wojciechowska
20.05.2016 11:52
McDonald's
fot. East News

To byłaby pierwsza tego typu zmiana od 1955 roku. 

Wszyscy klienci sieci McDonald's doskonale zdają sobie sprawę, że jedzą burgery, które zawierają steki z mrożonej wołowiny. Tak jest od 1955 roku, ale nie oznacza to, że będzie tak zawsze. 

Sieć restauracji szybciej obsługi ogłosiła, że rozpoczęła program testowania dań przygotowywanych ze świeżego mięsa. W 14 restauracjach w okolicach Dallas klienci mogą zamówić pierwsze w historii burgery z wołowiną, która nie była uprzednio zamrożona. Według ustaleń serwisu metro.co.uk, jeżeli konsumenci będą zadowoleni z tych zmian, będziemy mogli się spodziewać, że świeża wołowina pojawi się w punktach na całym świecie.

Zmiana na lepsze?

Byłaby to naprawdę ogromna zmiana w funkcjonowaniu McDonald's. Nie wiadomo, czy eksperyment ma na celu pozyskanie nowych klientów, którzy obecnie nie chcą jeść steków z mrożonej wołowiny, czy jest skierowany do obecnych? Stali klienci wydają się być zadowoleni z obecnego menu, a przeciwnicy restauracji typu fast food i tak nie zmienią swojego stanowiska, ponieważ mają więcej zarzutów niż tylko jakość mięsa. 

Pozostaje czekać nam na wyniki eksperymentu. Ciekawe też, jak wypadł test nowego smaku frytek