Zamknij

Każdy kto nadal pije dietetyczne napoje, nie będzie już chciał nawet łyka

18.07.2016 12:30
Dietetyczne napoje
fot. East News

Ostatnie badania udowodniły, że trzeba jak najszybciej przestać pić produkty reklamowane jako "dietetyczne" i "bez cukru".

Bez problemu w każdym sklepie znajdziemy napój, na którego etykiecie widnieje napis "Bez cukru". Oczywiście brzmi on wyjątkowo kusząco w zestawieniu z określeniem "Dietetyczny". Chociaż każdy z nas chociaż raz usłyszał coś negatywnego na temat takich produktów, nadal chętnie i o zgrozo często po nie sięgamy. Zwłaszcza, jak mamy ochotę na coś słodkiego.

Niestety, napoje które w swoim składzie zawierają chemiczne zamienniku cukru są nie tylko niezdrowe, ale najzwyczajniej w świecie wprowadzają nas organizm w błąd. Naukowcy z Univesity of Sydney's Charles Perkins Centre przeprowadzii badania, które wykazały, że picie tego typu napojów rozregulowuje nasz apetyt. Po nawet kilku łykach takiego produktu, szybciej odczuwamy głód, a przez to w ciągu dnia zjadamy więcej. A każda rzecz do dodatkowe kalorie i w taki sposób dostarczamy ich więcej niż naprawdę potrzebujemy. 

Kiedy sięgamy po zamienniki cukru, mamy większy apetyt. Odpowiada za to ośrodek nagrody w mózgu, który po wypiciu słodkiego napoju oczekuje zastrzyku energii - tłumaczy profesor Greg Neely w rozmowie z Abc.go.com. - Sztuczne słodziki oszukują nasz mózg, ponieważ nie dostarczają niezbędnych kalorii. W takiej sytuacji nasz organizm zwiększa zapotrzebowanie na energię z innych źródeł i odczuwamy głód.

Czym szybciej powinniśmy przestać pić napoje, które naprawdę robią więcej złego niż dobrego. Im szybciej odstawimy produkty reklamowane jako dietetyczne, tym szybciej zaczniemy cieszyć się szczupłą sylwetką i lepszym zdrowiem. Ilekroć będziemy mieli ochotę na coś słodkiego, lepiej jest sięgnąć po owoce, warzywa i gorzką czekoladę.