Zamknij

IKEA otwiera restaurację, w której można przygotować ucztę pod okiem szefa kuchni

Barbara Kaczmarczyk
02.09.2016 17:00
Restauracja IKEA
fot. East News

To pierwsza restauracja na świecie, która będzie działała na zasadzie "zrób to sam". Propozycja zwłaszcza dla głodnych… wyzwań.

IKEA zaskoczyła nas otwierając restaurację, która bardziej przypomina ogród warzywny. Goście mogą zjeść potrawy, które są uprawianie na miejscu i oczywiście bez użycia sztucznych nawozów. 

Tym razem popularna sieć sklepów i restauracji otwiera się jeszcze bardziej na klientów, których zaprasza wprost do swojej kuchni. Aby móc ugotować obiad dla 19 osób, najpierw należy zapisać się do klubu jadalnianego IKEA. W zamian za to, członkowie będą mogli zaprosić znajomych i najbliższych na darmową kolację w restauracji, ale w domowej atmosferze. Serwowane skandynawskie dania nie będą jednak takie zwykłe - nad ich jakością, oprócz członka klubu gotującego w kuchni IKEA, będą czuwali profesjonalni szefowie. 

W restauracji jak w domu

To jednak nie wszystko. Ci, którym uda się zarezerwować lokal na dany wieczór, mogą nawet nazwać go na swoją cześć oraz skomponować swoje własne menu. Ten pomysł powstał, żeby klienci restauracji czuli się jak najbardziej komfortowo - niemal jak na rodzinnym przyjęciu. Restauracja The Dining Club znajduje się póki co tylko w Londynie, na Shoreditch i będzie otwarta tylko przez pięć dni. Jednak IKEA nie wyklucza, że powtórzy ten eksperyment w innych miastach. W Warszawie obecnie mamy Kuchnię Spotkań IKEA, która działa na podobnych zasadach, ale odróżnia się tym, że produkty musimy zakupić sami i niestety nie możemy liczyć na wsparcie profesjonalnych kucharzy.

W zabytkowej kamienicy w centrum Warszawy czekają na Was dwie w pełni urządzone kuchnie IKEA - czytamy na stronie internetowej Kuchniaspotkan.pl. - Wystarczy wybrać termin i zabrać ze sobą składniki na ulubione dania, aby przeżyć wspólnie niezapomnianą, kulinarną przygodę.

Zainteresowanie możliwością urządzenia kolacji w kuchni było tak dużo, że polski oddział IKEA musiał zrezygnować z systemu rezerwacji, a szczęśliwców, którzy będą mogli przyrządzić w niej kolację wybiera się wśród zgłoszeń konkursowych na fan page na Facebooku - tam też znajdziemy wszystkie informacje na temat kolejnych wolnych terminów, o które możemy zawalczyć.  

Ikea
fot. Ikea