Zamknij

Gordon Ramsay rozstrzyga spór dotyczący pizzy hawajskiej i mówi, co o niej myśli

Agnieszka Moczyróg
04.04.2017 11:05
Gordon Ramsay
fot. www.youtube.com

Fani pizzy z ananasem mogą poczuć się co najmniej urażeni. 

Gordon Ramsay na propozycję zamówienia pizzy hawajskiej zareagował wyjątkowo ostro. 

Jeden z najbardziej znanych kucharzy świata zabrał głos w sprawie pizzy hawajskiej. Jak wiadomo, w jej skład wchodzi placek, ser, szynka konserwowa i będący kością niezgody, ananas. Wielu uważa, że to jedno z najbardziej kontrowersyjnych kulinarnych połączeń, które niszczy oryginalny smak pizzy. 

Choć pizza hawajska ma wielu przeciwników, ma również wielu zwolenników, którzy przekonują, że nie ma ona nic wspólnego z profanacją włoskiego przysmaku. Być może zwolennicy tego niebanalnego połączenia zaraz zmienią zdanie, a wszystko za sprawą Gordona Ramsaya, który w krótkich i konkretnych słowach powiedział, co o niej myśli. 

Pizza hawajska

Pizza hawajska 

‧ fot. Pixabay

Konkretna odpowiedź

Jak informuje Huffpost.com, kucharz był gościem programu "The Nightly Show", w trakcie którego zamawiał telefonicznie pizzę. O sugestię, co powinna zawierać idealną pizza, Ramsay poprosił widownię. Gdy jeden z mężczyzn zaproponował, aby jednym ze składników był ananas, kucharz żywo zareagował. 

Nie kładź pie*rzonego ananasa na pizzy!(...). Co Ty ku*wa robisz? - powiedział Gordon Ramsay w programie "The Nightly Show". 

Ostatecznie, zamówiono dziesięć placków margherity i dziesięć placków pepperoni. Oczywiście, kucharz składając zamówienie upewnił się, czy na żadnej z nich nie będzie ananasa. 

Zagłosuj

Czy lubisz pizzę hawajską?

Liczba głosów:

Pizza hawajska - smaczna czy nie? [WIDEO - SONDA]