Zamknij

Edycja limitowana Oreo wygląda na truskawkową, ale wcale taka nie jest

11.08.2016 10:39
Oreo nowy smak
fot. YouTube

Jedni powiedzą, że to genialne połączenie, a drudzy skrzywią się na samą myśl o tym smaku.

Dla wielu osób nowy smak Oreo będzie połączeniem dwóch rewelacyjnych smaków, a niektórzy wzdrygną się na samą myśl o takim połączeniu.

Limitowana edycja ciasteczek będzie przekładana kremem o smaku szwedzkich słodyczy Swedish Fish. Żelki owocowe w kształcie rybek nadały nieco owocowy smak dotychczas śmietankowemu kremu. Dla wielu osób będzie to dosyć spore zaskoczenie - w końcu Oreo od samego początku większości osób kojarzyło się z czymś mlecznym.

Smak tradycji

Właściciel Oreo, czyli marca Nabisco, ma sentyment do dawnych smaków. Swedish Fish powstały w 1950 roku i chociaż nadal bazują na oryginalnej, norweskiej recepturze, mają wielu fanów nie tylko w krajach skandynawskich. W Polsce są dostępne w sklepach mających w swojej ofercie słodycze z różnych zakątków świata oraz oczywiście w Internecie. 

Swedish Fish Oreo wprowadzono na amerykański rynek, ale na pewno niebawem trafią też do Polski. Oczywiście nie mamy co się spodziewać, że będą dostępne w popularnych sieciach sklepów. Będziemy ich szukać w sklepach internetowych i miejscach, gdzie dotychczas kupowaliśmy zagraniczne słodycze.

Ale czego się nie robi dla swojego podniebienia i… co się stanie, gdy Swedish Fish Oreo damy wampirowi?

Oreo x Swedish Fish
fot. YouTube