Zamknij

Dzięki jedzeniu tych produktów seks stanie się lepszy, a organizm zdrowszy

Sylwia Bagińska
02.02.2017 14:43
Śniadanie do łóżka
fot. East News

Nuda w kuchni i w łóżku? Wystarczy tylko kilka składników, aby rozwiązać te dwa problemy.

Oczywiście ilu znajomych, tyle rad, a ilu internautów, tyle komentarzy w sieci. Jednak oprócz romantycznego nastroju, w uzyskaniu seksualnej rozkoszy może pomóc prosty przepis. Znane od wieków afrodyzjaki teraz zdobywają coraz więcej naukowych podstaw na to by twierdzić, że w przysłowiu przez żołądek do serca jest dużo racji.

Istnieje mnóstwo dowodów pokazujących znaczący wpływ niektórych witamin i składników pożywienia na poprawę sprawności seksualnej i łóżkowych doświadczeń - powiedział na stronie Time.com lekarz medycyny Jennifer R. Berman, dyrektor Berman Women’s Wellness Center w kalifornijskim Beverly Hills.

Zarówno naukowcy, jak i lekarze cały czas odkrywają nowe i pozytywne dla zdrowia właściwości wydawałoby się dobrze poznanych już produktów spożywczych. Niektóre zapobiegają chorobom serca, inne zwiększają libido, a jeszcze inne wspomagają... produkcję plemników. Tak czy inaczej z jedzenia wymienionych składników są same korzyści.

Rukola

Już od pierwszego wieku była postrzegana jako środek na pobudzenie. Współczesne badania pokazują, że zawarte w tej roślinie minerały i antyoksydanty zatrzymują pochłanianie ze środowiska szkodliwych związków, które mogą negatywnie wpłynąć na popęd seksualny.

Rukola
fot. East News

Cytrusy

To prawdziwa bomba uzbrojona w przeciwutleniacze, witaminę C i kwas foliowy, czyli wszystko to, co niezbędne dla reprodukcyjnego zdrowia mężczyzny. Dodane do sałatki cząstki mandarynki lub różowego grejpfruta na pewno wzbogacą każdą romantyczną kolację, a dressing z cytryny i limonki dopełni reszty.

Cytrusy

Truskawki

Czerwony kolor to barwa pożądania. Najnowsze badania dowodzą, że kobiety ubrane w sukienkę o tym kolorze są postrzegane przez mężczyzn za bardziej seksowne, w porównaniu do noszących niebieskie lub zielone kreacje. Nie inaczej mogło być w przypadku czerwonych owoców. Truskawki są doskonałym źródłem kwasu foliowego oraz wit. B, która zapobiega wadom wrodzonym u kobiet, a według Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley dodatkowo wspomaga produkcję plemników u mężczyzn.

Truskawki

Awokado 

Starożytni Aztekowie ze względu na kształt nazywali ten owoc "ahem", czyli... jądra. Ale nie tylko ich cechy fizyczne sprawiły, że uchodzą za świetny afrodyzjak. W ich składzie znajduje się dużo tłuszczy nienasyconych, a mało tych nasyconych, co jest dobrą wiadomością dla serca i tętnic konsumującego. Co ciekawe, ludzie cierpiący na choroby serca są dwukrotnie bardziej narażeni na zaburzenia erekcji.

Awokado

Figi

Te owoce mają za sobą długą historię jako środek wspomagający płodność. Swoją renomę zawdzięczają dużą ilością błonnika (zarówno rozpuszczalnego, jak i nierozpuszczalnego), co jest ważne dla utrzymania zdrowego serca. Dzięki figom w diecie głód nie dopada tak szybko, a błonnik pomaga w odczuwaniu sytości na dłużej. Wynikiem jest zachowanie szczupłej sylwetki, a co za tym idzie - formy.

Figi
fot. East News

Migdały

Mają związek ze wspomaganiem pożądania oraz służą jako stymulant do seksualnych podbojów. Zwiększają też płodność. Są bogate w takie składniki odżywcze jak cynk, wit. E oraz selen, co wpływa na poziom libido i erotycznego popędu. Według doktora Bermana cytowanego przez portal Time.com, trudno zrozumieć mechanizmy stojące za tymi cechami, ale na razie wiadomo jedynie, że to po prostu działa.

Migdały

Owoce morza

Zgoda, ich wygląd może nie jest seksowny, a śliska struktura i lepka konsystencja mogą dla niektórych wydawać się obrzydliwe. Jednak afrodyzyjne właściwości ostryg są niezaprzeczalne. Podobno sam Casanova przed romantycznym wieczorem zajadał się tym przysmakiem. To cynk, którego zawartość w ostrygach jest naprawdę spora, wpływa na męskie libido. A w utrzymaniu zdrowego serca pomogą też zawierające tłuszcze omega-3 ryby takie jak łosoś i śledź.

Ostrygi
fot. East News