Zamknij

Te produkty mają bardzo zły wpływ na cerę. Częste spożywanie może spowodować trądzik

Anna Respondek
10.01.2018 14:31
Jak radzić sobie z trądzikiem?
fot. Pexels

Dzięki temu pozbędziemy się nieprzyjemnych niedoskonałości. 

W okresie dojrzewania wiele osób walczy z problemami skórnymi. Niektórzy muszą zastosować fachowe leczenie dermatologiczne, inni zwyczajnie przeczekać ten trudny czas. Czasem jednak wypryski nękają nas także w dorosłym życiu. Co wtedy zrobić?

Wygląda na to, że wpływ na pojawianie się trądziku może mieć nieodpowiednia dieta i jedzenie produktów, które sprzyjają powstawaniu niedoskonałości. Czego zatem lepiej unikać? 

Mleko krowie i jego przetwory 

To popularne produkty, które wykorzystywane są przy robieniu różnego rodzaju potraw. Choć zazwyczaj mówi się o tym, że są niezwykle zdrowe, to w tym przypadku mogą niestety szkodzić. Dzieję się tak przede wszystkim dlatego, że zawierają hormon IGF 1, czyli insulinopodobny czynnik wzrostu. Pobudza on wzrost keranocytów i pracę gruczołów łojowych. Nabiał wzmaga wydzielanie insuliny, ta z kolei wpływa na czynnik wzrostu. Proces ten powoduje większe wydzielanie łoju i sprzyja powstawaniu stanów zapalnych. 

Cukier

Znajduje się on w wielu produktach, niestety w nadmiarze szkodzi organizmowi. Także jeśli chodzi o nieskazitelną cerę. Duże dawki cukru w organizmie podnoszą poziom insuliny i IGF 1. W przypadku tym funkcjonuje ten sam mechanizm, co w przypadku mleka i jego przetworów. 

"Śmieciowe jedzenie"

Chemia nie wpływa korzystnie na nasz organizm. Szkodzi zdrowiu, organom wewnętrznym i wpływa na stan naszej skóry. Fast foody dostarczają organizmowi wielu węglowodanów, jednak brakuje w nich witamin, nienasyconych kwasów tłuszczowych i przeciwutleniaczy. To wszystko przyczynia się do powstawania w organizmie stanów zapalnych, które uwidoczniają się na skórze. 

Aby poprawić stan swojej cery warto zacząć spożywać ryby i ostrygi. Produkty te są bogate w kwasy omega-3, które działają przeciwzapalnie. W podobny sposób działają również orzechy włoskie czy siemię  lniane. Do diety warto wprowadzić również zieloną herbatę, która oczyszcza organizm i świeże  soki.