Zamknij

Błękitna kawa robi furorę dzięki niespotykanej barwie i walorom smakowym

13.07.2016 12:38
Niebieska kawa latte
fot. www.instagram.com/matcha_mylkbar

Co ciekawe, jest w stu procentach wegańska i oczywiście nie zawiera sztucznych dodatków. 

Codziennie możemy wybierać wśród naprawdę wielu rodzaju kaw, bez względu na to, czy lubujemy się w alterantwynych sposobach parzenia, czy tez chętnie próbujemy czegoś na bazie mleka i smakowych syropów z oferty popularnych sieci kawiarnii.

Teraz pojawił się zupełnie inny napój, który wygląda jakby był zrobiony ze smerfojagód. Mało tego, że jest niebieski - on jest w niesamowicie pięknym odcieniu tego koloru. Błękitne latte jest w ofercie wegańskiej kawiarnii Matcha Mylkbar w Melbourne w Australii. Nietypowa kawa zawiera w sobie łyżeczkę pudru z alg, który właśnie odpowiada za tę ciekawą barwę. Kawa dodatkowo ma w sobie odrobinę cytryny, imbiru i mleczka kokosowego. 

Dla wielu osób smakuje jak guma balonowa - powiedział właściciel kawiarni Nic Davidson w rozmowie z Mashable Australia. - Trudno jednak tak naprawdę opisać ten smak, ponieważ wyczuwamy w nim delikatną kwasowatość, jak i sporą dawką słodyczy. 

Co ciekawe, kawa do menu została wprowadzona już jakiś czas temu, ale zupełnie nie wzbudzała zainteresowania klientów. Dopiero kiedy pewne osoby zaczęły publikować jej zdjecia na Instagramie, rozpoczął się totalny szał i obecnie każdy chce jej spróbować.W ostatni weekend zostało sprzedanych 100 niebieskich kaw, a to jest szokująca ilość dla tak małej kawiarni. Wśród ich klientów są nawet osoby, które nie mówią po angielsku i pokazują po prostu zdjęcia z Instagrama, żeby złożyć zamówienie na to latte.