Zamknij

Bezbarwna kawa zyskuje popularność. Pozwala zachować biały uśmiech

18.04.2017 12:22
Bezbarwna kawa zyskuje popularność. Pozwala zachować biały uśmiech
fot. www.instagram.com/clrcff/

Niezwykły wynalazek może wkrótce zastąpić znaną nam kawę. Butelkowany napój jest w pełni naturalny.

Ten wynalazek na zawsze zmieni nasze wyobrażenie o popularnym napoju. Bezbarwna kawa jest produktem, który pomoże pożegnać się z przebarwieniami na zębach.

Bezbarwna kawa została stworzona przez braci ze Słowacji. Głównym celem projektu było pozbycie się nieprzyjemnych zmian w wyglądzie, których przyczyną jest kawa. Smakosze tego aromatycznego napoju bardzo często zmagają się z przebarwieniami szkliwa. Na szczęście, biały uśmiech można połączyć z codziennym piciem kawy.

Pijemy mnóstwo kawy i jak większość podobnych nam osób, mamy problem z przebarwieniami na zębach. Wszystko przez kawę, która pozostawia plamy na szkliwie. Do tej pory nie było żadnego zamiennika, który spełniałby oczekiwania kawoszy. Postanowiliśmy więc stworzyć własną recepturę – powiedział David Nagy w rozmowie z Evening Standard (standard.co.uk)

Bezbarwna kawa

Bezbarwny napój zawiera tyle samo kofeiny, co tradycyjna kawa

‧ fot. www.instagram.com/clrcff/

To kawa z prawdziwego ziarna

Adam i David Nagy gwarantują, że bezbarwna kawa przygotowywana jest z ziaren arabiki najwyższej jakości, jest to więc stuprocentowa Arabica. Produkt nie zawiera też żadnych substancji konserwujących, barwników oraz słodzików i ulepszaczy, dzięki czemu utrzymuje swoje naturalne właściwości.

Kawa smakuje dość dziwnie, ale nie jest to nieprzyjemny smak. Co więcej, bardzo przyjemnie się ją pije – komentuje redaktor Metro.co.uk

Bracia niechętnie dzielą się sposobem wytwarzania produktu, ponieważ jest to firmowa tajemnica. Gwarantują jednak, że skorzystają z nowoczesnych metod, których nikt wcześniej nie wykorzystywał.

Wytwarzanie napoju polega na użyciu fizycznej mocy, który nie wymaga wykorzystywania chemikaliów i nienaturalnych związków – powiedział David Nagy (standard.co.uk)

Bezbarwna woda

Krystalicznie czysta kawa zamknięta jest w szklanej butelce

‧ fot. www.instagram.com/clrcff/

Krystaliczna kawa w butelce

Kawa bez koloru zamknięta jest w szklanej butelce, co jeszcze bardziej podkreśla niezwykłą właściwość napoju. W 200 ml płynu znajduje się 100mg kofeiny, czyli tyle samo, ile w standardowym kubku kawy. Cena zestawu (2x200ml) to 6 funtów, czyli około 30 złotych. Jest to równowartość dwóch kawowych napojów z popularnej kawiarni.

Szybki tryb życia zmusza nas do szukania orzeźwiających napojów, które są gotowe do spożycia i oferują te same właściwości, ale z mniejszą zawartością kalorii – podsumował David Nagy (standard.co.uk)

Bezbarwna kawa może być idealnym rozwiązaniem osób, które mają dość walki z przebarwieniami na zębach. Mamy nadzieję, że krystaliczny napój będzie wkrótce dostępny w sklepach.

Bezbarwna kawa
fot. www.instagram.com/clrcff/