Zamknij

84 procent kobiet nic nie je przed jazdą samochodem. To nie jest dobry pomysł

Agnieszka Moczyróg
27.02.2017 13:28
Kobieta w samochodzie
fot. Pixabay

Okazuje się, że nie tylko rozmawianie przez telefon podczas jazdy może być dla nas niebezpieczne. 

Jak wynika z badań aż 84 procent kobiet prowadzi samochód odczuwając głód. A wszystkiemu, jak się okazuje, winna jest dieta

Powszechne przekonanie głosi, że głodny człowiek to zły człowiek. I niestety, sporo w tym prawdy. Okazuje się jednak, że głód wpływa nie tylko na nasze samopoczucie, ale również na bezpieczeństwo. Udowodniono, że wiecznie głodne i nerwowe kobiety za kółkiem, mogą być niebezpieczne. 

Była taka sytuacja przed zawodami, czułam się jak człowiek, który był na kacu albo przynajmniej na mega zmęczeniu po niewyspanej nocy - powiedziała trenerka personalna Klaudia Szczęsna-Rzepecka w rozmowie z TVN Turbo. 

Wiele kobiet podziela opinię trenerki. Głód jest częstą przyczyną zaburzeń koncentracji, co szczególnie podczas jazdy samochodem może być realnym zagrożeniem dla kierowcy, jak i innych uczestników ruchu. Jeśli więc chcemy zrzucić kilka kilogramów i właśnie rozpoczynamy dietę cud, lepiej nie siadajmy za kółkiem. 

Kobieta na diecie może stanowić zagrożenie?

Kobieta na diecie może stanowić zagrożenie?

‧ fot. Pixabay

A może zdrowe przekąski? 

Za nasze kiepskie samopoczucie i rozkojarzenie odpowiada między innymi glukoza. Gdy jesteśmy głodni w naszym organizmie zachodzą zmiany, z którymi chyba nie do końca potrafimy sobie poradzić. 

W organizmie zachodzą zmiany najczęściej w glikemii, czyli spadku stężenia glukozy we krwi. Najczęściej jest to spowodowane zbyt długimi przerwami między posiłkami lub zbyt obfitym jednym posiłkiem. Najbardziej wrażliwym narządem na zmianę stężenia glukozy we krwi jest nasz mózg. Dlatego często odczuwamy po spożyciu obfitego posiłku napady senności, spadek energii - powiedział dietetyk Marcin Magiera w programie "Raport" w TVN Turbo. 

Niestety, zła wiadomość jest taka, że podjadanie przekąsek podczas jazdy samochodem to też nie najlepszy pomysł. W niektórych przypadkach może być to tak niebezpieczne jak rozmowa przez telefon. Jeśli więc koniecznie musimy wrzucić "coś na ząb", najlepiej zaopatrzyć się w przekąski, których nie trzeba rozpakowywać.