Zamknij

Zatyczka od oleju ma ukrytą funkcję. Mało kto ma o niej pojęcie

21.11.2022 09:03

Niektóre opakowania znanych produktów posiadają dziwne i pozornie zbędne elementy. Jeden z takich można zauważyć na klasycznych butelkach oleju. Wiele osób go wyrzuca, choć tak naprawdę może on spełniać ciekawą funkcję. 

Butelka oleju
fot. Shutterstock

Lubisz odkrywać nietypowe triki, które ułatwiają życie? Tym razem zdradzamy, jak bardzo przydatna może być pewna drobna część butelki od oleju. Mało kto zna zastosowanie tego elementu. Okazuje się, że jeśli go wyrzucasz, popełniasz spory błąd.

Zobacz także: Wrzuć skórkę tego owocu do cukiernicy. Efekt cię zaskoczy

Ten element butelki mało kto docenia 

Olej jest jednym z najbardziej popularnych produktów spożywczych w polskiej kuchni. Używamy go na co dzień i rzadko zastanawiamy się nad ciekawym elementem ukrytym w jego butelce. Okazuje się, że wiele osób nie wie o drobnym szczególe, który spełnia ważną funkcję.

Większość butelek oleju posiada niewielką zawleczkę. To właśnie ona bywa niedoceniana i często ląduje w koszu na śmieci. Tak naprawdę jest bardzo ważna i pozwala zapobiec wielu katastrofom kulinarnym. Wystarczy wykorzystać jeden trik.

Ukryta funkcja w butelce od oleju. To wywołuje zaskoczenie

Zawleczka na butelce oleju pozwala dokładnie odmierzać ilość produktu używanego do dań. Jeśli jej nie używamy, płyn wylewa się przez szeroki otwór, przez co marnujemy sporą ilość tłuszczu.

Okazuje się, że po oderwaniu zawleczki powinniśmy odwrócić ją do góry nogami - to właśnie wtedy zaczyna ona spełniać swoją ukrytą funkcję. Przekręcony plastik należy włożyć z powrotem do otworu, z którego go wyjęliśmy. Wspomniany trik sprawia, że otrzymujemy praktyczny dozownik.

Korzystanie z tego typu otwarcia pozwala wlewać na patelnię minimalną ilość produktu. Szczelne zabezpieczenie pomaga korzystać z oleju bardziej ekonomicznie. Warto pamiętać, że zbyt duża ilość tego płynu nie wpływa dobrze na zdrowie - zwłaszcza jeśli używamy go często.

Czy korzystałeś kiedyś z pokazanej metody? 

loader