Sprawdź, czy styl industrialny jest dla ciebie! Dowiedz się, jak ciekawie urządzić wnętrze

28.02.2019 12:51

Styl industrialny prezentuje się naprawdę dobrze. Sprawdź, jak urządzić mieszkanie w tym stylu. Jakie meble industrialne najlepiej będą pasować do wnętrza oraz, gdzie kupić dekoracje dopasowane do takiego mieszkania.

styl loftowy jak urządzić mieszkanie
fot. Instagram @loft_hangout

Styl industrialny we wnętrzach z pewnością przypadnie do gustu tym z was którzy lubią wczesne lata 50. Narodził się zaraz po tym, jak upadło wiele fabryk przemysłowych i trzeba je było odpowiednio zagospodarować. Styl industrialny narodził się w amerykańskich, pofabrycznych budynkach, które chciano wykorzystać. Industrialne wnętrze charakteryzuje się w głównej mierze swoją przestrzenią. Brak podziałów na kuchnię, salon czy jadalnię sprawia wrażenie otwartości. Jeśli dopiero wykańczasz dom lub mieszkanie, nie musisz zawracać sobie głowy dokładnym wykończeniem. To właśnie ono pozwoli na to, że będziesz jeszcze bardziej czuć się jak w amerykańskim wnętrzu. Ściany możesz zostawić bez tynku, a w oknach nie wieszać zasłon. To nada całości charakterystycznego klimatu.

Zobacz także: Styl art deco powraca! Te piękne meble was zachwycą!

  • W Polsce lofty stały się bardziej popularne dopiero w latach 90. To właśnie wtedy zaczęto zamykać wiele fabryk i przekształcać je na powierzchnie mieszkalne. Zostawiano tam elementy surowego wyposażenia. Moda na styl industrialny rozpowszechnia się bardzo szybko.

Lampy industrialne - jakie wybrać?

W typowym wnętrzu industrialnym nie powinno wieszać się firanek w oknach, ponieważ chcemy, aby we wnętrzu było jak najwięcej światła naturalnego. Styl industrialny to taki, w którym główną rolę odgrywają duże okna. Okienne ramy, które są wykonane z metalu, jeszcze bardziej będą przypominać te ze starych fabryk.

Wnętrza industrialne - jakie kolory wybrać?

W mieszkaniu industrialnym nie powinno zabraknąć odpowiednich kolorów. Powinny przeważać tam odcienie turkusu, który ładnie łączy się z metalem lub czerwone odcienie starych cegieł.

  • Wykończenie mieszkania w stylu industrialnym również ma bardzo duże znaczenie. Przede wszystkim musi być wykonane na wzór starych fabryk. Warto wykorzystać beton, stal, szkło czy drewno (najlepiej stare). Wykończenie takiego mieszkania jest stosunkowo proste, ponieważ nie trzeba martwić się o każdy szczegół. Takie, celowe niedopracowanie nada loftowego charakteru wnętrzu.

Meble industrialne - jakie kupić?

Wnętrza industrialne powinny być urządzone starymi, ale klasycznymi meblami. Sofy, kanapy czy krzesła powinny być nadgryzione zębem czasu. Dzięki temu będą prezentować się jeszcze lepiej w tego typu wnętrzach. Kompletując meble industrialne, można pomyśleć o wycieczce na targ staroci czy nawet osiedlową wyprzedaż, która będzie organizowana w twojej okolicy.

Dodatki we wnętrzu industrialnym

  • W stylu industrialnym obowiązują zazwyczaj bardzo proste formy. Przy doborze odpowiednich dodatków nadamy naszemu wnętrzu charakterystycznego klimatu, który będzie odczuwalny zaraz po przekroczeniu progu naszego mieszkania.
Mood Design

Dla kogo jest styl industrialny?

Industrialne wnętrza z pewnością przypadną do gustu młodym osobom, które mają odpowiednią ilość gotówki na zatrudnienie odpowiedniego specjalisty, który wszystko dokładnie zaplanuje. Ceny mieszkań loftowych są bardzo wysokie, dlatego mogą pozwolić sobie na nie tylko nieliczni.

Zobacz także: Styl glamour z pewnością sprawdzi się w wielu wnętrzach. Zobacz, jak wykonać te proste aranżacje

 

Poznaj najpiękniejsze wnętrzarskie trendy na nadchodzący sezon. Będziesz pod wrażeniem!