Zamknij

Popiersie i rzeźby to prawdziwy hit! Jak je dopasować do wnętrza?

23.07.2019 15:38

Antyczna rzeźba w nowoczesnym wnętrzu? Ten nowy trend zaskakująco wpasowuje się w każdą przestrzeń i sprawia, że mieszkanie jest stylowe i przytulne.

Wnętrze z popiersiem
fot. Shutterstock

Popiersia i rzeźby w stylu klasycznym zawładnęły internetem! Ten dodatek ma już niemal każda stylowa użytkowniczka Instagrama. Popiersie sprawia, że mieszkanie jest eleganckie. Nic dziwnego, że blogerki tak chętnie fotografują je na swoich zdjęciach!

Popiersia i rzeźby - jakie wybrać?

Najmodniejsze popiersia to te, które są osadzone na niewielkich postumentach. Kupujemy te wykonane z gipsu, cementu lub marmuru

Nie stawiamy na współczesność! Popiersia powinny być antykami i przypominać rzeźby, które nawiązują do stylu greckiego i rzymskiego

Co przedstawiają popiersia? To bohaterowie mitów, przystojni mężczyźni czy eleganckie kobiety. Niektórzy stawiają również na podobizny znanych ludzi sztuki - w tym kompozytorów i filozofów

Popiersia i rzeźby - dlaczego warto je mieć w domu?

Popiersia i rzeźby zawładnęły wnętrzarskimi trendami głównie dlatego, że są efektowną, ale zarazem minimalistyczną ozdobą. Dodają szyku i elegancji.

Takie rzeźby stawia się na komodach, biurkach, wśród książek lub nawet na parapecie i podłodze

Zobacz także: Styl art deco powraca! Te piękne meble was zachwycą!

Popiersie i rzeźby - gdzie kupić?

Najładniejsze egzemplarze można znaleźć na pchlich targach lub aukcjach internetowych. Można na nie trafić również na bazarach. Warto uzbroić się w cierpliwość, a na pewno upolujesz coś wyjątkowego. 

Takie popiersia znajdziemy również w popularnych siecówkach. Mowa między innymi o Zarze Home i H&M Home. Ceny wahają się między 85-150 złotych. 

Popiersie i rzeźby - gdzie ustawić?

Tylko spójrzcie, jak ten trend lansuje się na Instagramie! Najczęściej takie efektowne rzeźby znajdują swoje miejsce na drewnianych komodach.

Można je również ustawić na podłodze w towarzystwie kwiatów lub dużej ramy z plakatem. 

Jak wam się podoba ten trend? 

Zobacz także: Styl glamour z pewnością sprawdzi się w wielu wnętrzach. Zobacz, jak wykonać te proste aranżacje