Oferuje sprzątanie za darmo. Co znajduje w najbrudniejszych domach?

16.03.2023 14:45

Sprzątanie nie należy do najprzyjemniejszych czynności. Co jednak stanie się wtedy, gdy całkowicie zapomnisz o miotle i szufelce? Odpowiedź zna pewna Finka, która sprząta najbrudniejsze domy w Europie i nie pobiera za to żadnych opłat.

Aurikatariina oferuje darmowe sprzątanie najbrudniejszych domów w Europie.
fot. Aurikatariina/YouTube, Instagram

Uśmiechnięta blondynka wygląda niepozornie, ale w starciu z brudem nie ma litości. Auri Kananen, znana w sieci jako Aurikatariina, pomaga ludziom z życiowymi problemami i stanami depresyjnymi poprzez sprzątanie ich domowej przestrzeni. Odwiedza tych, którzy potrzebują wsparcia: samotne matki, osoby w depresji, rodziny po traumatycznych przeżyciach. Wizyty w zaniedbanych domach i mieszkaniach składa uzbrojona w worki na śmieci i akcesoria do sprzątania. Efekty pokazuje na swoich kanałach w mediach społecznościowych.

Ekstremalne sprzątanie jako powód do radości? „Jestem podekscytowana”

Zasada jest jedna - im brudniej, tym lepiej! Dla Auri oznacza to świetną okazję do większych porządków wykonywanych z uśmiechem na twarzy. Finka nie ocenia osób zamieszkujących miejsca, które czyści. Jej filmy to sposób na uświadomienie odbiorcom, jak trudne dla niektórych potrafi być sprzątanie.

Kadry nie są zatem najprzyjemniejsze. Aurikatariina, nazywana „królową sprzątania”, znajduje w najbrudniejszych domach Europy pleśń, zgniłe jedzenie, larwy i mnóstwo śmieci. Zdarza się, że kuchenne szafki kleją się od tłuszczu, a podłogi nie widać spod piętrzących się pustych opakowań.

Zapewne trudno wyobrazić sobie sprzątanie jako czynność sprawiającą radość. W przypadku Kananen jest zupełnie inaczej! W wywiadzie dla programu Good Morning America stwierdziła:

Jestem szczęśliwa i podekscytowana, kiedy sprzątam domy innych ludzi.

Metamorfozy, które można podziwiać na jej kanałach społecznościowych w serwisach YouTube czy TikTok, są bez wątpienia imponujące. Bywa, że cały proces zajmuje nawet kilka dni. Mimo to Auri z przymrużeniem oka twierdzi, że nie boi się brudu; wręcz przeciwnie – to brud boi się jej!

Zobacz też: Jak nauczyć dziecko dbania o porządek? Ekspertka zdradza kilka trików

Oferuje sprzątanie najbrudniejszych domów za darmo. Widzowie są zachwyceni

Trzeba przyznać, że nagrania, które publikuje w sieci „królowa sprzątania”, mogą przyprawić co wrażliwsze osoby o mdłości. Komentarze na kanale Aurikatariiny na YouTube są jednak pełne zrozumienia. Internautka Lourdes pisze:

Jako pracownica socjalna mogę potwierdzić, że wielu ludzi niestety żyje w ten sposób. Nie ma potrzeby reżyserowania czegokolwiek.

Widzowie zwracają też uwagę na nastawienie sprzątającej kobiety. Fakt, że Aurikatariina sprząta w tak wymagających okolicznościach całkowicie za darmo, budzi w obserwatorach spory podziw. Donna, jedna z komentujących, pisze:

Jesteś jedną z najsłodszych, najżyczliwszych kobiet, jakie widziałam na YouTube. Dziękuję, że zajmujesz się ludźmi, którzy potrzebują Twoich zdolności!

Nagrania Auri Kananen są również określane jako znakomita motywacja do sprzątania. Kobieta zdradza w nich wiele przydatnych wskazówek. Nie korzysta z drogich preparatów. Większość brudu wywabia za pomocą środka do czyszczenia piekarnika lub zwykłego płynu do naczyń. Podsuwa też pomysł na szybkie zgarnięcie śmieci z podłogi - wystarczy użyć w tym celu ściągaczki do zbierania wody i przeciągnąć ją po czyszczonej powierzchni.

Obserwatorzy "królowej sprzątania" dzielą się w sieci historiami zmian nastawienia do sprzątania. Bo w ostatecznym rozrachunku liczy się przecież nie samo działanie, a jego rezultat, prawda?

loader

RadioZET.pl/Good Morning America