Zamknij

Zrób tę jedną rzecz podczas kąpieli. Dzięki temu sporo zaoszczędzisz

07.12.2022 12:43

Chcesz obniżyć rachunki za ogrzewanie? Wystarczy, że podczas kąpieli pod prysznicem zastosujesz się do tej jednej prostej zasady. Twój portfel ci za to podziękuje.

Kobieta bierze prysznic
fot. Shutterstock

W tym roku okres zimowy może być trudny dla wielu rodzin. Inflacja jest wysoka i wszystko kosztuje znacznie więcej. Mocno w górę poszły m.in. opłaty za ogrzewanie. Na szczęście istnieją proste sposoby na zaoszczędzenie na rachunkach.

Zobacz także: Zaparowane szyby w domu nie będą już problemem. Wystarczy ten prosty trik

Jedną z tego typu metod jest włożenie folii aluminiowej za kaloryfer. Owinięty nią kawałek kartonu ustawiony przy grzejniku będzie odbijać ciepło i tym samym sprawi, że nasze mieszkanie będzie odpowiednio nagrzane. Ale istnieje też inny sposób na ocieplenie domu. Wystarczy, że podczas kąpieli zrobimy jedną rzecz.

Zrób tę jedną rzecz podczas kąpieli. Dzięki temu sporo zaoszczędzisz

O tym triku napisała Wirtualna Polska Kobieta. Wszyscy, którzy kąpią się pod prysznicem, z pewnością zauważyli, że łazienka wtedy bardzo mocno się nagrzewa. Można to sprytnie wykorzystać. Wystarczy, że podczas pluskania się w wodzie nie będziemy zamykać drzwi do toalety.

Zobacz także: Jak wyczyścić bombki choinkowe? Dzięki temu będą idealnie lśniące

Także po kąpieli warto zostawić je otwarte na oścież, ale maksymalnie przez kilkanaście minut, żeby za bardzo nie schłodzić łazienki. Dzięki temu gorąca para rozniesie się po całym mieszkaniu. W pomieszczeniach zrobi się więc o wiele cieplej. 

Domowy sposoby na obniżenie rachunków za ogrzewanie

Istnieją także inne sposoby na zaoszczędzenie na rachunkach za ogrzewanie. Jednym z nich jest całkowite odsłonienie kaloryferów, aby ciepło swobodnie mogło rozejść się po całym mieszkaniu. Grzejników nie powinien zakrywać żaden mebel czy firanka. Warto też pomyśleć o zainwestowaniu w termostaty, które pomogą nam regulować temperaturę w domu. 

Należy również pamiętać, żeby podczas wietrzenia mieszkania zakręcać kaloryfery. W przeciwnym wypadku nasze rachunki za ogrzewanie mogą być kosmicznie wysokie.

A ty znasz jeszcze jakieś inne sposoby na obniżenie rachunków?

Zobacz także: Oto prosty sposób na zmechacony koc. Znów będzie jak nowy

loader

RadioZET.pl/kobieta.wp.pl