Zamknij

Wrzuć reklamówkę do pralki. Pozbędziesz się pewnego problemu

23.01.2023 09:17

Jeżeli chcesz pozbyć się zabrudzeń z pralki, koniecznie wypróbuj trik z torebką foliową. Efekt cię zaskoczy.

Pranie
fot. Shutterstock

Domowe sposoby cieszą się ogromną popularnością. Nie ma się zresztą co dziwić. Tego typu metody są przeważnie bardzo skuteczne, tanie, a ponadto nie wymagają dużych nakładów pracy. Ostatnio tłumaczyliśmy, jak pozbyć się grzyba ze ściany. Teraz z kolei zdradzimy prosty sposób na wyczyszczenie pralki z wszelkich zanieczyszczeń.

Wrzuć reklamówkę do pralki. Pozbędziesz się pewnego problemu

Regularne czyszczenie pralki jest niezwykle istotne. Powinni o tym pamiętać wszyscy, a w szczególności właściciele psów i kotów. Przez włosy i sierść, które osadzają się na ubraniach, zanieczyszcza się filtr urządzenia. Wówczas pralka może m.in. nieprawidłowo odwirowywać pranie, a odzież, zamiast pięknie pachnieć płynem do płukania, może mieć nieświeży zapach.

Zobacz także: Wypierz w tym szalik. Będzie miękki i przyjemny w dotyku

Na szczęście istnieje prosty sposób na pozbycie się zabrudzeń. O tym domowym triku napisała Wirtualna Polska Kobieta. Jak czytamy na portalu, do jego wykonania potrzebna nam będzie tylko jedna rzecz - plastikowa reklamówka. Wystarczy, że wrzucimy ją do bębna, a następnie zrobimy pranie. Sierść zwierzaków, włosy i wszelkie inne zanieczyszczenia pozostaną na torebce, a nasze ubrania będą idealnie czyste.

Domowe porady: inne triki ułatwiające pranie

Warto również poznać inne domowe triki ułatwiające pranie ubrań. Jeden z nich polega na włożeniu kilku skorupek po jajkach do specjalnego woreczka na pranie, a następnie umieszczeniu go w bębnie razem z odzieżą. Metoda ta przywróci śnieżną biel poszarzałym materiałom i pomoże im odzyskać dawny wygląd.

Inny sposób polega na dodaniu do prania łyżeczki cukru. Najlepiej wsypać ten produkt do dozownika, w którym zazwyczaj umieszczamy detergent i płyn do płukania tkanin. Cukier zabezpieczy naszą odzież przed blaknięciem.

Zobacz także: Wypierz w tym świąteczny obrus. Będzie lśniący jak nigdy wcześniej

loader

RadioZET.pl/kobieta.wp.pl