Zamknij

Włóż ten gadżet do doniczki. Dzięki niemu uratujesz rośliny zimą

17.01.2023 12:03

Ten gadżet pomoże ci doświetlić rośliny domowe w okresie zimowym. Do jego wykonania potrzebujesz tylko dwóch produktów, a przygotowanie całego triku zajmie ci zaledwie kilka minut.

Rośliny doniczkowe na parapecie
fot. Shutterstock

Rośliny w domu mają wiele zalet. Są wyjątkową ozdobą wnętrza i nadają pomieszczeniu niepowtarzalny klimat. Ale nie tylko. Rośliny korzystnie też wpływają na jakość powietrza, a także poprawiają nasze samopoczucie. Jeżeli chcemy korzystać z licznych walorów kwiatków doniczkowych, musimy jednak odpowiednio o nie dbać. W przeciwnym wypadku szybko nam zwiędną. 

Zobacz także: Czym podlewać paprotkę, aby miała piękne liście? Ten domowy sposób stosowały nasze babcie

I choć w okresie wiosenno-letnim dość łatwo dba się o rośliny, inaczej jest zimą, kiedy jest chłodno i ponuro. Szczególnie że dużo kwiatów potrzebuje do życia promieni słonecznych. Okazuje się jednak, że istnieje prosty sposób na doświetlenie naszych roślin. O tym domowym triku napisała Wirtualna Polska Kobieta.

Włóż ten gadżet do doniczki. Dzięki niemu uratujesz rośliny zimą

Ten domowy trik jest niezwykle prosty, a jego przygotowanie zajmuje tylko kilka minut. Na początku należy zaopatrzyć się w niezbędne produkty. Potrzebne nam będą folia aluminiowa oraz drewniany patyczek po lodzie.

Z folii aluminiowej trzeba wyciąć sporej wielkości kwadrat, który następnie kładziemy na stole tak, aby jego błyszcząca strona skierowana była ku górze. Dzielimy kawałek na dwie równe połowy, a pośrodku umieszczamy patyczek po lodzie. Przytrzymując go, podnosimy górną część folii i składamy ją w taki sposób, aby przykryć kawałek drewienka. Dokładnie ją zaginamy. To samo robimy z resztą boków. Jak podaje Wirtualna Polska Kobieta, powinniśmy otrzymać błyszczący prostokąt, który wyglądem będzie przypominał loda na patyku.

Produkt należy umieścić w ziemi w doniczce rośliny, która potrzebuje doświetlenia. Co ważne, gadżet musi być włożony od przeciwnej strony, niż znajduje się okno. Dzięki temu wpadające do pomieszczenia promienie słoneczne odbiją się od folii i doświetlą zacienioną część kwiatka.

Inne sposoby na doświetlenie roślin domowych

Istnieją także inne sposoby na doświetlenie roślin doniczkowych zimą. Można na przykład zaopatrzyć się w specjalne lampy. Najczęściej używa się do tego tych fluorescencyjnych. Dużym zainteresowaniem cieszy się również oświetlenie LED.

Zobacz także: Ten sposób na piękne rośliny stosowały nasze babcie. Wypróbuj go w domu

loader

RadioZET.pl/kobieta.wp.pl/muratordom.pl