Zamknij

Podlej tym zamiokulkas. Ta odżywka działa cuda

25.01.2023 15:50

Zamiokulkas to piękna ozdoba każdego wnętrza. Czym nawozić ten kwiat? Wypróbuj ten naturalny sposób.

Zamiokulkas
fot. Shutterstock

Zamiokulkas często określany jest mianem "żelaznej rośliny". Wyróżnia go bowiem doskonała odporność na niekorzystne warunki. Poza tym uprawa tego kwiatu nie jest skomplikowana, w związku z tym wiele osób decyduje się na niego w swoich domach. Nie oznacza to jednak, że możemy całkowicie odpuścić sobie jego pielęgnację. W trosce o prawidłowy rozwój tej rośliny warto od czasu do czasu sięgnąć po tę domową odżywkę.

To niezwykły nawóz do kwiatów. Znajdziesz go w swojej kuchni

Zauważyłeś, że twój zamiokulkas ostatnio coraz częściej gubi liście? Prawdopodobnie potrzebuje odpowiedniego nawożenia. Możesz wykorzystać do tego różne naturalne sposoby. O ciekawym triku napisał portal Wirtualna Polska Kobieta. Okazuje się, że do wzmocnienia tej rośliny warto zastosować… soczewicę. Dla wielu osób ta informacja może być zaskoczeniem, bowiem produkt ten przeważnie przydaje nam się w kuchni jako dodatek do różnych potraw.

Z ziaren tej rośliny można przygotować specjalną odżywkę w płynie. W tym celu wystarczy wsypać do naczynia odrobinę dowolnej soczewicy i zalać je litrem wody. Potem należy odczekać kilka godzin, a następnie odcedzić wszystko przez sito. Aby uzyskać jak najlepsze efekty, taki preparat najlepiej stosować raz w miesiącu. Ten domowy nawóz jest bogaty w wiele składników mineralnych, które przyspieszają wzrost kwiatów i wpływają pozytywnie na wygląd liści i łodygi.

Zobacz także: Masz w domu paprotkę? Ten trik sprawi, że będzie jeszcze piękniejsza

Inne domowe nawozy

W swojej kuchni znajdziesz znacznie więcej produktów, które sprawdzą się jako naturalne nawozy. Jednym z nich jest również czosnek o znakomitych właściwościach antybakteryjnych. Zapobiega on wielu chorobom roślin i odstrasza szkodniki. Dość często wykorzystywane do nawożenia kwiatów doniczkowych są również drożdże piekarskie, które wzmacniają system korzeniowy i przyspieszają kwitnięcie rośliny.

Zobacz także: Włóż ten gadżet do doniczki. Dzięki niemu uratujesz rośliny zimą

loader

RadioZet/kobieta.wp.pl