Zamknij

Zaklej wazon taśmą i włóż do niego kwiaty. Efekt cię zaskoczy

08.12.2022 11:51

Kochasz kwiaty, ale nie cierpisz, gdy nieestetycznie rozchodzą się w wazonie? Jest na to sprawdzony sposób, dzięki któremu szybko uzyskasz zaskakujący efekt. Wystarczy taśma klejąca i chwila cierpliwości. 

Kwiaty w wazonie
fot. Shutterstock

W mediach często można odkryć ciekawe triki przydatne w domu. Jeden z takich szczególnie może trafić w serca miłośniczek kwiatów. Jeśli tworzysz kompozycje roślinne w wazonach, pamiętaj o taśmie klejącej.

Zobacz także: Zaparowane szyby w domu nie będą już problemem. Wystarczy ten prosty trik

Trik na niesforne kwiaty

Często, gdy próbujemy włożyć kwiaty do wazonu, te nie chcą ułożyć się tak, jak byśmy chcieli. Zwykle zaczynają się wtedy łamać, przekrzywiać, a bukiet szybko przestaje cieszyć oko. Warto poznać trik, który temu zapobiega.

Jeśli chcesz, by twoje kwiatki prezentowały się jak najlepiej, możesz wykorzystać klasyczną taśmę klejącą. Poleca ją wiele internautek, zdradzając przy tym, jak sprytnie jej użyć. 

Takie wskazówki zobaczymy m.in. na jednym z filmów w serwisie YouTube czy na tiktokowym profilu @ggthegardengirl. Okazuje się, że wystarczy wziąć wazon i okleić go. Taśmę trzeba przykleić tak, by zaznaczyć średnicę naczynia - przy krawędziach warto zostawić końcówkę minimum 1,5 cm. Następnie należy doklejać paski po bokach, pozostawiając pomiędzy nimi również 1,5 cm tak, by powstała tzw. siatka z małymi kwadratowymi okienkami. 

Jak ułożyć kwiaty w takim wazonie?

Po etapie klejenia przychodzi pora na najważniejszy moment, czyli wyeksponowanie kwiatów. Pierwszym krokiem jest wlanie wody do wazonu - pamiętaj, że taśma musi być sucha. Na końcu pozostaje włożyć łodygi roślin pomiędzy oczka siatki, układając je zgodnie ze wskazówkami zegara. 

Ostatecznie możemy cieszyć oko zachwycającym efektem. Kompozycja kwiatowa pozostanie cały czas w jednym miejscu i będzie prezentowała się bardzo dobrze. 

Źródło: o2.pl

loader