Zamknij

Większość z nas zapomina o tym podczas czyszczenia pralki. To może wpłynąć na pracę urządzenia

05.12.2022 15:12

O czym warto pamiętać, czyszcząc pralkę? Okazuje się, że ten szczegół ma znaczenie.

Pralka
fot. Shutterstock

Czyszczenie pralki to czynność, którą powinniśmy wykonywać regularnie. Dzięki temu urządzenie będzie nam służyło przez dłuższy czas. Większość osób skupia się przeważnie na dokładnym odświeżeniu bębna. Jednocześnie zapominamy o innych, równie ważnych elementach, które także wymagają co jakiś czas wyczyszczenia, aby pranie zawsze było świeże i pachnące. O czym mowa?

Jak czyścić pralkę? Zwróć uwagę na ten szczegół

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że pojemnik na proszek w pralce po dłuższym czasie użytkowania zamienia się w prawdziwe siedlisko brudu. Nie tylko zalegają w nim resztki detergentów, ale też często unosi się z niego nieprzyjemny zapach. Aby do tego nie dopuścić, należy pamiętać o jego czyszczeniu. Można to zrobić z pomocą domowego produktu.

W tej sytuacji ratunkiem może okazać się zwykły ocet. Wystarczy przetrzeć nim zabrudzoną powierzchnię za pomocą gąbki lub szczoteczki. Produkt ten nie tylko pomoże ci pozbyć się nagromadzonych osadów, ale też dokładnie zdezynfekuje całą szufladę.

Zobacz także: Wsyp łyżeczkę cukru do pralki. Ten trik sprawi, że twoje ubrania będą jak nowe

Domowe środki do czyszczenia pralki

Poza octem w swojej kuchni znajdziesz też inne produkty, dzięki którym twoja pralka znów będzie jak nowa. W tym przypadku niezawodna jest soda oczyszczona. Najlepiej wsypać ją do bębna urządzenia, a następnie wybrać odpowiedni program piorący. Szybkim sposobem na odświeżenie wnętrza pralki jest także zastosowanie kwasku cytrynowego w niewielkich ilościach.

Zobacz także: Wsyp do pralki tę przyprawę i zobacz, co się stanie. Od tej pory będziesz stosować ten trik zawsze

loader