Zamknij

Suszysz ubrania w ten sposób? To może cię sporo kosztować

09.01.2023 16:16

W jaki sposób suszyć ubrania zimą? Ten błąd popełnia wiele osób. Sprawdź, czego dotyczy.

Suszenie prania
fot. Shutterstock

Suszenie prania podczas zimowych dni jest nieco utrudnione – szczególnie gdy nie dysponujemy profesjonalną suszarką. W takiej sytuacji wiele osób rozwiesza mokre ubrania na ciepłych grzejnikach, mając nadzieję, że szybko pozbędzie się z nich wilgoci. Ten sposób może przynieść szybkie rezultaty, ale jednocześnie wyrządzić też wiele szkód w naszym domu.

Nie susz prania w ten sposób

Kiedy zima za oknem daje się we znaki, większość z nas suszy ubrania w domowych warunkach. Jak podaje portal Wirtualna Polska Kobieta, może mieć to jednak negatywne konsekwencje. Rozkładanie na kaloryferze koców, pościeli czy większych elementów garderoby może sprawić, że w naszym mieszkaniu będzie panował wilgotny klimat.

W czasem wilgoć może osiadać na oknach i parapecie, a w konsekwencji doprowadzić do rozwoju grzybów. Pleśń nie tylko jest trudna do usunięcia. Często wpływa także niekorzystnie na organizm i może powodować różne poważne dolegliwości zdrowotne.

Zobacz także: Jak szybciej wysuszyć ubrania? Tiktokerka ma na to sprawdzony trik

Jak suszyć pranie zimą?

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby większe rzeczy wywieszać zimą na balkonie mimo niesprzyjających warunków pogodowych. Trzeba jednak nastawić się na to, że w chłodniejsze dni suszenie prania może zająć trochę więcej czasu. Jeżeli zdecydujesz się rozwiesić ubrania w domu, najlepiej umieścić je na zwykłej suszarce. Jednocześnie warto pamiętać o regularnym wietrzeniu wszystkich pomieszczeń, aby nie doprowadzić do rozwoju drobnoustrojów. Pamiętaj także o stosowaniu profesjonalnych pochłaniaczy wilgoci.

Zobacz także: Ten błąd często popełniamy podczas prania. Sprawdź, dlaczego nie należy tego robić

loader

RadioZet.pl/kobieta.wp.pl