Ta domowa odżywka sprawi, że twój fikus będzie szybciej rósł. Podlewaj go nią raz w miesiącu

26.01.2023 14:45

Chcesz, żeby twój fikus szybciej wypuszczał nowe listki? Jeżeli tak, koniecznie wypróbuj tę domową odżywkę. Efekt cię zaskoczy.

Fikus
fot. Shutterstock

Rośliny nadają wnętrzu niepowtarzalny klimat. Ponadto korzystnie wpływają na jakość powietrza oraz poprawiają nasze samopoczucie. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób kupuje do swoich mieszkań mniejsze i większe kwiatki. Sporą popularnością cieszy się m.in. fikus. Jednak żeby ta niezwykła roślina pięknie prezentowała się w domu, trzeba odpowiednio o nią dbać. W przeciwnym wypadku może szybko stracić swoje liście.

Zobacz także: Podlej tym zamiokulkas. Ta odżywka działa cuda

Ta domowa odżywka sprawi, że twój fikus będzie szybciej rósł

Jeżeli chcemy, żeby nasz fikus pięknie rósł, warto zaznajomić się z pewnym domowym sposobem. O tym triku napisała Wirtualna Polska Kobieta. Okazuje się, że ta roślina bardzo "lubi się" z... niskoprocentowym piwem. Ale uwaga - napój musi być odgazowany. Do tego zabiegu nie nada się też trunek smakowy.

Jak zrobić taką domową odżywkę do fikusa? To bardzo proste. Wystarczy rozcieńczyć piwo z wodą w proporcji 1:1. Powstałą w ten sposób mieszanką można podlewać naszego kwiatka. Dla uzyskania jak najlepszych efektów zabieg ten najlepiej powtarzać raz w miesiącu. Piwo sprawi, że fikus będzie szybciej rósł i wypuszczał nowe listki.

Jak dbać o fikusa?

Fikus lubi światło, ale jednocześnie nie może być narażony na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Dobrze postawić go w dość jasnym i przestronnym pomieszczeniu. Jeżeli chodzi o temperaturę, roślina ta najlepiej czuje się, gdy jest nie mniej niż 15 stopni C. w sezonie zimowym oraz nie więcej niż 28 st. C. latem.

Fikusa należy podlewać przegotowaną wodą o temperaturze pokojowej. Ziemia nie powinna być ani zbyt sucha, ani zbyt mokra. Dlatego najlepiej podlewać go częściej, ale niewielką ilością wody. Warto też regularnie zraszać listki rośliny.

Zobacz także: Podlej tym skrzydłokwiat. Będzie jeszcze piękniejszy

loader

RadioZET.pl/kobieta.wp.pl/gardeneo.pl