Zamknij

Przetrzyj buty ziemniakiem. Już nigdy nie wydasz pieniędzy na sklepowe preparaty

19.01.2023 14:37

Masz skórzane buty? Jeżeli tak, koniecznie wypróbuj ten trik z ziemniakiem. Efekt przerośnie twoje najśmielsze oczekiwania.

Buty
fot. Shutterstock

Skórzane obuwie cieszy się ogromną popularnością, zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Nie ma się zresztą co dziwić, bo buty wykonane z tego materiału mają bardzo wiele zalet. Przede wszystkim są wygodne i doskonale prezentują się na nodze. Ponadto są niezwykle trwałe i mogą nam posłużyć nawet kilka sezonów. Żeby jednak tak się stało, musimy o nie odpowiednio dbać. W przeciwnym wypadku buty szybko się zniszczą. Naturalna skóra może zmatowieć, a także ulec pęknięciom czy zarysowaniom.

Zobacz także: Obcierają cię zimowe buty? Wypróbuj ten trik

Przetrzyj buty ziemniakiem. Będą lśniące jak nigdy

Wiele osób, które posiada w swojej kolekcji skórzane obuwie, regularnie zaopatruje się w specjalne środki przeznaczone do ich pielęgnacji. I słusznie, bo dzięki nim można wydłużyć żywot butów. Niestety tego typu produkty są jednak przeważnie dość drogie. Dlatego, zamiast wydawać krocie na kolejne preparaty, warto zapoznać się z tym prostym domowym sposobem. 

Jak podaje Wirtualna Polska Kobieta, skórzane buty można wyczyścić za pomocą... ziemniaka. Jak to zrobić? To bardzo proste. Na początku należy delikatnie przetrzeć nasze obuwie wilgotną ściereczką. W ten sposób pozbędziemy się kurzu i innych zabrudzeń. Następnie wspomniane warzywo kroimy na pół. Bierzemy jedną część ziemniaka i "polerujemy" nim skórzane buty. Potem odstawiamy je na kilka minut, aż całkowicie wyschną. Kiedy materiał jest już suchy, bierzemy inną ściereczkę i ponownie przecieramy nią ulubione obuwie. 

Mało kto wie, ale sok z ziemniaka pozytywnie wpływa na kondycję skóry naturalnej. Dzięki temu domowemu trikowi nasze buty będą więc znowu gładkie i lśniące. 

Trik z ziemniakiem - sposób na rozbicie za małych butów

Ziemniak może okazać się też bardzo pomocny, jeśli chcemy rozbić za małe buty. Wystarczy przed pójściem spać, włożyć do nich po jednym obranym warzywie i pozostawić je na noc. Gdy ziemniaki puszczą sok, wewnętrzna tkanina stanie się miękka i bardziej elastyczna, co ułatwi rozbicie obuwia. Co więcej, warzywa skutecznie też zneutralizują przykry zapach.

Zobacz także: Oto łatwy sposób na niewygodne buty. Warto go znać

RadioZET.pl/kobieta.wp.pl