Zamknij

Jak usunąć sól z butów? Ten trik z TikToka przyda ci się zimą

05.12.2022 12:10

Na twoim obuwiu pojawiły się nieestetyczne plamy z soli? Tiktokerka podpowiada, jak najlepiej poradzić sobie z tym problemem.

Zimowe buty
fot. Shutterstock

W sezonie jesienno-zimowym nasze obuwie wymaga szczególnej pielęgnacji. Niezwykle trudne do usunięcia są przede wszystkim plamy po soli, której używa się do posypywania ulic i chodników, aby były mniej śliskie. Brzydko wyglądające zacieki na butach można jednak z łatwością usunąć, wykorzystując ten prosty trik z popularnej platformy TikTok.

Przetrzyj buty tym produktem. Pozbędziesz się zimowego kłopotu

Jeżeli po zimowym spacerze zauważyłeś na butach nieestetyczne plamy po soli, nie musisz się martwić na zapas. Twoje obuwie można łatwo wyczyścić. Jedna z tiktokerek pokazała, jak zrobić to z wykorzystaniem domowego produktu, który kupisz za grosze.

Do wyczyszczenia takich plam może ci się przydać biały ocet. Przed użyciem najlepiej przelać go do butelki z atomizerem. Następnie wystarczy spryskać nim zabrudzoną powierzchnię butów i przetrzeć do sucha zwykłą ścierką. Tym sposobem pozbędziesz się nie tylko uciążliwych plam z soli, ale i z błota.

Zobacz także: Włóż to warzywo do butów. Efekt będzie zaskakujący

Inne sposoby na plamy z soli

Sól widoczna na obuwiu to problem, z którym zimą borykamy się dość często. Jeżeli zależy ci na tym, aby po takich zaciekach nie było śladu, do wyczyszczenia butów warto zastosować też inne metody. Trudne zabrudzenia możemy usunąć m.in. przy pomocy płynu do mycia naczyń. Kilka kropli tego produktu wystarczy wymieszać z wodą, a następnie przetrzeć nim wszystkie plamy za pomocą gąbki. Efekt może przynieść także zastosowanie soku wyciśniętego z cytryny. Trzeba zachować przy tym ostrożność, ponieważ niektóre rodzaje obuwia mogą źle zareagować na jego działanie.

Zobacz także: Twoje buty są mokre od deszczu? Sprawdź, jak je wysuszyć domowym sposobem

loader