Zamknij

Postaw to za drzwiami. W ten sposób pozbędziesz się popularnego problemu

28.12.2022 11:27

Mięta sprawdzi się nie tylko w kuchni. Listki tej rośliny pozostawione za drzwiami mieszkania pomogą ci pozbyć się popularnego problemu.

Mięta
fot. Shutterstock

Pająki w domu to prawdziwa zmora wielu osób. Problem z tymi stworzeniami nasila się przede wszystkim w okresie jesienno-zimowym. Kiedy na zewnątrz panują niskie temperatury, szukają one schronienia. Wówczas mogą pojawić się niemal w każdym mieszkaniu, nawet tym najbardziej czystym. I choć niektórym osobom pająki za bardzo nie przeszkadzają, to spora część z nas wolałaby nie spotkać u siebie takiego nieproszonego gościa. Na szczęście istnieje skuteczny sposób na odstraszenie pająków.

Zobacz także: Wypierz w tym świąteczny obrus. Będzie lśniący jak nigdy wcześniej

Postaw to za drzwiami. Pozbędziesz się popularnego problemu

"Szczęśliwy dom, gdzie pająki są" mówi przysłowie ludowe. Mało kto jednak chce sprawdzać, czy rzeczywiście ma to odzwierciedlenie w rzeczywistości. Jeżeli nie chcesz napotkać u siebie w mieszkaniu tego stworzenia, koniecznie zapoznaj się z domowym sposobem na odstraszenie pająków. O tej metodzie napisała Wirtualna Polska Kobieta.

Jak czytamy na portalu, jeżeli nie chcesz mieć w mieszkaniu pająków, wystarczy, że zaopatrzysz się w... miętę. Stworzenia te, o czym nie wszyscy wiedzą, bardzo nie lubią tego zapachu. Aromat mięty skutecznie je zatem odstraszy. Najlepiej weź kilka listków tej rośliny i umieść je w niewielkim słoiku, a następnie dolej odrobinę wódki. Specyfik postaw za drzwiami lub w miejscu, gdzie najczęściej pojawiają się u ciebie pająki.

Inne sposoby na odstraszenie pająków

Istnieją również inne domowe sposoby na pająki. Pomocna będzie m.in. woda z octem. Wystarczy zmoczyć bawełnianą ścierkę we wspomnianym roztworze, a następnie przetrzeć nią wszystkie meble i zakamarki, w których najczęściej pojawią się ci nieproszeni goście. Można też zastosować sok z cytryny. Natrzyj nim ręcznik papierowy lub szmatkę, a potem - tak jak w przypadku wody z octem - przemyj meble i drzwi.

Warto też wspomnieć, że na rynku dostępne są specjalne elektryczne urządzenia, które odstraszają pająki. Emitują one ultradźwięki nieznośne dla tych stworzeń. Tego typu sprzęt kosztuje od około kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych.

Zobacz także: Wrzuć gąbkę do pralki i zobacz co się stanie. Pozbędziesz się pewnego problemu

loader

RadioZET.pl/kobieta.wp.pl