Połóż pod drzwiami pokrojone kasztany. Efekt cię zaskoczy

30.11.2022 11:06

Nie wyrzucaj kasztanów, gdy kończy się jesień. Pomogą ci pozbyć się uporczywego problemu.

Kasztany
fot. Shutterstock

Masz problem z pająkami? Jeśli od dawna zastanawiasz się nad tym, jak możesz je wypłoszyć, zastosuj ten prosty sposób. Rozłup kilka kasztanów i połóż je w pobliżu drzwi lub okien. Jak podaje Wirtualna Polska Kobieta, to w zupełności wystarczy, by pozbyć się niechcianych lokatorów.

Zobacz także: Połóż ten produkt na grzejniku. Twój dom wypełni się pięknym zapachem

Połóż pod drzwiami pokrojone kasztany. Efekt cię zaskoczy

W sezonie jesienno-zimowym pająki mogą stanowić uporczywy problem. Podczas chłodów owady poszukują bowiem schronienia w domach. Niektórzy są w stanie je tolerować, jednak wielu z nas wolałoby nie napotykać ich we wszystkich pomieszczeniach. Trudno je złapać i przenieść w inne miejsce, więc wiele osób usiłuje pogodzić się z ich obecnością, nawet jeśli wywołują lęk lub obrzydzenie.

Jest pewien sposób na to, by delikatnie "wyprosić" pająki ze swojego mieszkania. Nie musisz wcale ich zabijać. Wystarczy wykorzystać kilka kasztanów zebranych jesienią. Owoce kasztanowca sprawią, że owady znikną. Wydzielają charakterystyczny zapach, który odstrasza pajęczaki. My, ludzie, zupełnie go nie czujemy.

Aby pozbyć się pająków, musimy przekroić lub rozłupać kasztany. Wtedy zaczną wydzielać nieprzyjemną dla pająków woń, która sprawi, że postanowią przenieść się w inne miejsce.

Jak wypłoszyć pająki z domu?

Jeśli nie mamy w domu kasztanów, możemy skorzystać z innych zapachów, których pająki nie znoszą. Wyniosą się z kuchni, gdy tylko pojawi się w niej aromat świeżej mięty lub olejku o zapachu miętowym. Nie wytrzymają też zbyt długo, gdy poczują zapach cytrynowy, cynamonowy lub eukaliptusowy.

Ciekawym pomysłem na walkę z pająkami jest stworzenie naturalnego odświeżacza powietrza. Wystarczy wymieszać kilka kropel olejku zapachowego z wodą i umieścić w sprayu, a następnie popryskać tą miksturą firanki, zasłony i framugi drzwi. Nasze mieszkanie będzie pięknie pachniało, a pająki nie będą chciały się w nim zadomowić.

Zobacz także: Jak zrobić woreczki zapachowe do szafy? Oto prosty trik

loader